היבטים פרקטיים של מדיטציית החיוך  
  
היבטים פרקטיים של מדיטציית החיוך
מצב הניוטרו האמיתי של הנפש
הביא מכתביו של פרופ' פארק ג'יי וו – ד"ר זוהר יגיל
 
תודעת שלושת המקורות הינה מרכיב בסיסי במדיטציית החיוך
העולם הזה הינו עולם שלושת המקורות. בכל תופעה ותופעה שמתקיימת ניתן לזהות את אפיוני ארבעת הכוחות הבסיסיים[1] כמעין דוגמת חתימה של בורא עולם. ככל שנעמיק בלימוד הרכיבים הגלויים והנסתרים של העולמות סביבנו והעולמות בתוכנו, כך תתחזק ההבנה שלנו לגבי טבע שלושת המקורות המצוי בבסיסם.
על מנת להכיר את ארבעת הכוחות שנמצאים בבסיס תיאוריית שלושת המקורות, ניתן להתבונן בעולמנו.
העולם הפיזי, החומרי והגלוי הינו עולם הומו (HOMO); העולם המטהפיזי, הבלתי נראה שאינו עשוי חומר הינו הטרו Hetero)) ; עולם האפס, המקור לכל הקיום הינו ניוטו (Neuto) ואילו עולם היצורים החיים, העולם האמיתי, שמתקיים אך ורק בקיום שלושת העולמות לעיל הינו ניוטרו (איור 1).

כתוצאה מתכונת הדחיסה (או כיווץ) של כוח ההומו, עולם החומר מורכב מחלקיקים פיזיים. אולם כיוון שהעולם האמיתי הינו עולם ניוטרו, כוח ההומו אינו יכול להגשים את עצמו במלואו. הסיבה לכך היא שהכוח המוביל בעולם זה, כוח הניוטרו, מאזן את ההשפעה ההרסנית של כוח ההומו[2]. מאפיין בסיסי נוסף של כוח ההומו הינו השאיפה לאיחוד ולכן הוא משפיע בעולמנו על התלכדות חלקיקים לאטומים ואטומים למולקולות וכו'. זוהי הדרך בה כל החומר נוצר. כתוצאה מהאיזון של כוח הניוטרו מתאפשר לכל חלקיק בעולם הפיזי קיום מסה משל עצמו.
העולם הפיזי הינו יציב ומוחלט וככזה אינו יכול להיווצר בן רגע ומכלום, ממצב אפס (ניוטו). המאפיין הבסיסי של כוח ההומו הינו חוסר שינוי והתנגדות לשינויים. לכן כל שינוי בעולם האמיתי הינו מוגבל ויש לו מהירות מוגדרת. יצירתו של העולם הפיזי דורשת שלב הכנה מקדים.
היווצרות העולם הפיזי (עולם ההומו) למעשה הושרתה ע"י יצירתו המוקדמת של העולם המטאפיזי, עולם ההטרו.
העולם המטאפיזי אינו גלוי ואינו יכול להיראות אבל קיומו מוחלט ומהווה בסיס לכל התופעות והאובייקטים שמתקיימים, שנוצרו בעבר ושיתקיימו בעתיד. כל אובייקט שמתקיים בעולם זה ואפילו העולם הזה בכללו, הופיעו בעקבות ה"כוונה" – Intention.
החומר הינו הביטוי הפיזי של הכוונה. במילים אחרות, העולם המטאפיזי הינו מקביל לעולם הפיזי ואף הוא עשוי מחלקיקים. אולם, חלקיקים אלה הינם חסרי מסת מנוחה ואינם בעלי מגבלות של זמן ומרחב, חלקיקים אלה נקראים חלקיקי M.
עולם האפס הינו המקור לחלקיקים אינסופיים. הודות לטבע האפס של עולם זה, לחלקיקי האפס מספר אינסופי שאינו מושפע ממגבלות המרחב והזמן.
היצורים החיים מוגדרים כניוטרו ולכן עולמם כולל שילוב של שלושת העולמות אשר מורכבים מחלקיקים ומאטומים. במהלך חיינו הגוף הפיזי שלנו נוצר ומתוחזק בעולם הפיזי בעוד הנפש נוצרת ומתוחזקת בעולם המטאפיזי והנשמה ע"י עולם האפס. החיים כניוטרו מכילים בתוכם את המאפיינים של כל המאפיינים לעיל (איור 2). הנשמה כאפס הינה ערוץ דרכו גוף האדם והנפש מתלכדים עם כל התופעות של העולם האמיתי ועם המקור בעולם האפס.

כל מערכת המבוססת על שלושת המקורות הינה  עצמאית ובסיסית ואינה ניתנת לחלוקה. האטום כיחידה בסיסית כזו נוצר מפרוטון (הומו), אלקטרון (הטרו) ניוטרון (ניוטרו) וניוטרינו (ניוטו). (איור 3)

 
ניוטו – הבסיס לקיום הינו בעל טבע אפס וככזה מתקיים על הגבול שבין עולם האפס לעולם האמיתי.
כחלק ממודל שלושת המקורות, הניוטו משפיע על העולם האמיתי. בשל אופי האפס שלה, השפעה זו מועברת בצורה בלתי נראית.
הכוחות הברורים ביותר בעולמנו הם כוח ההטרו וההומו כיוון שהם כוחות חד כיווניים ובלתי מתפשרים. אבל רק כוח הניוטרו מאפשר להם להתממש. לכן הופעת כוח הניוטרו מסמלת את השלמת מודל שלושת המקורות. כוח הניוטרו מאחד ומאזן את כוחות ההומו וההטרו בעזרתו של כוח הניוטו. כוח הניוטו למעשה מאפשר את החיבור לכוונה של רוח הבריאה[3], היוצרת את העולם האמיתי מתוך עולם ה-0.
הרוח ((spirit , הינה מקור התודעה, הנפש הן ברמה האינדיבידואלית והן ברמה האוניברסלית.
הרגשות הינם פרמיטיבים ומושפעים בקלות ולכן בעלי אופי הטרו, ההיגיון (אינטליגנציה, מוח) הינם יותר מפותחים ומסודרים ולכן בעלי מאפייני הומו. אבל התודעה, הנפש עצמה כוללת את שלושתם רגש, הגיון ורוח.
על פי מודל שלושת המקורות ניתן להבחין ב-4 סוגים של תפקודים מנטליים:
דמיון (הטרו), זיכרון או היפנוזה (הומו), חלום (ניוטו) התודעה המציאותית השלמה- מדיטציה (ניוטרו). (איור 4)

הדמיון (הטרו) נותן לנו תחושה של עושר אבל הוא אינו מציאותי עקב היותו חד מימדי. כאשר אדם מתרחק מהמציאות, החלומות והפנטזיות שלו אינם מתקיימים. התמקדות יתר (ריכוז יתר) ברעיון אחד או אירוע אחד מגביל את יכולת הבנת המציאות שלנו והיכולת להגיע לשלמות עצמית וזהו המצב ההיפנוטי הדו מימדי של נפש.
לאדם קשה לשחרר עצמו מדפוסי החשיבה המקובעים, התמקדות יתרה בנושא אחד גורמת להפעלת מנגנוני היפנוזה עצמית. האדם שנמצא במצב הכרה היפנוטי מוצא עצמו מעורב בקונפליקטים רבים שמביאים לסבל רב.
חלומות (ניוטו) עשויים לשחרר אותנו מהסבל או לאפשר לנו פתרונות יצירתיים כיוון שהם מחוברים לעולם האפס מאידך, בגלל אופי האפס שלהם, החלומות הינם בלתי ניתנים לשליטה.
המדיטציה הינה מציאותית, מצב ניוטרו תלת מימדי של הנפש. באמצעות המדיטציה כניוטרו, הדמיון והריכוז משתלבים בהרמוניה על מנת להביא את הרעיון לביצוע, תהליך שמוגדר כ"כוונה".
המדיטציה מאפשרת לחבר בין עולם האפס לכל הקיום בעולם האמיתי.
 
 
שורשי המונח מדיטציה הינם בעת העתיקה. כיום המושג מדיטציה הפך לצר יותר.
באמצעות המודעות לתפקידו הפרקטי של כוח הניוטרו לבקר את האבולוציה, אנו יכולים להבין את תפקיד המדיטציה בחייו של האדם המודרני.
את משמעות המילה מדיטציה שמקורה בסנסקריט קשה לתרגם לשפות המודרניות.
בתהליך החיפוש אחר משמעות הקיום וגורלו של האדם, מחפש האדם את מקור הקיום ומוצא שם את מודל שלושת המקורות. רוח הבריאה תומכת בכל המתקיים על פי סדר שלושת המקורות. רוח הבריאה נוגעת בכל המתקיים בעולם האמיתי באמצעות ערוץ הניוטרו של הנשמה. עולם האפס יכול להיות מובן כהשתקפות או כאב טיפוס של העולם האמיתי (איור 1).
הניוטו בכל יצור חי הוא הנשמה. הנשמה היא חלק קטן מרוח הבריאה. באמצעות הערוץ הנשמתי כל אחד מהיצורים החיים שומר על קשר עם עולם האפס ועם רוח הבריאה. במילים אחרות, הנשמה בקשר עם עולם האפס, וכאפס הינה אחת לכל הברואים. הנשמה ממלאת את הגוף, את היקום ומכילה את העבר (הומו) והעתיד (הטרו).
מכאן מופיעה השאלה ההגיונית: מהיכן רוח הבריאה מפעילה את עולם האפס ואת העולם האמיתי ואיפה מקור הנשמה ומקור החיים?
על פי מודל שלושת המקורות, העולם השלם כניוטרו צריך להכיל בתוכו את עולם ההטרו (אפס בלתי נראה או אמיתי רב מימדי), עולם ההומו (אמיתי וחומרי או אפסי ובלתי ניתן להבדלה) ועולם הניוטו (המקור לכל העולמות) (איור 5).

את העולם המקורי (Origin world) בניגוד לעולם האפס קשה לנו להכיל. יש שיאמרו שהוא מעבר לכל דמיון, אבל אם הנשמה היא זו שמחברת בין כל היצורים החיים לרוח הבריאה אז כל העולמות, כולל עולם המקור נמצאים גם בתוכנו.
זה יהיה נכון לומר שכל ישות נבראת מתקיימת בשלושת העולמות בעת ובעונה אחת בגלל שכל העולמות האלה אינם נפרדים אלא מציגים מימדים שונים של עולם אחד. משמעות הניוטרו כסה"כ מרכיבי שלושת המקורות עוזרת לנו להבין את מקור הקיום שלנו וההרכב של כל הנבראים.
מכאן נשימה (ניוטרו) ניתן לחוות כשילוב ההרמוני בין שאיפה (הטרו) ונשיפה (הומו) עם הפסקות קצרות באמצע (ניוטו). ואילו הליכה (ניוטרו) הינה שילוב הרמוני וקצבי בין הרמת רגל (הטרו) הורדת רגל (הומו) והמגע שלהם עם המשטח (ניוטו). מערכת הסירקולציה (ניוטרו) כוללת את מחזור הדם הגדול (הטרו) מחזור הדם הריאתי (הומו) וכלי הדם הכליליים (ניוטו). מי אחראי על כל השילוב בין התנועות השונות והפעולות השונות? הניוטרו אינו כוח מוצג בפני עצמו אלא כוח שמפעיל הכל, כוח לכאורה בלתי נראה אבל הכרחי לקיום כל תופעה ותופעה. ניוטרו הוא הכוח שמסנכרן בין כל הכוחות שפועלים יחד בתהליך הנשימה וההליכה.  
בעולם הניוטרו, כוחות שלושת המקורות אינם מתקיימים בנפרד בצורה טהורה אלא מתאחדים על פי מודל שלושת המקורות. רכיבי הומו והטרו טהורים נשלחים לעולם האפס והעולם הנחווה הינו ניוטרו. כוח הניוטרו מחובר להכל ודואג להכל: מוצק ורך, עשיר ועני, עמוק וגבוה. כל הרכיבים בעולם הזה הומו, הטרו, ניוטרו וניוטו נשלטים ע"י כוח הניוטרו, ואין תופעה קיימת המסוגלת להתחמק.
מגבלות ההומו וההטרו של הנפש מקשים להתעלות מעבר להם אבל רוח הבריאה ציידה אותנו עם היכולת להתעלות לרמת הניוטרו.
אם נתאר בצורה ציורית, נפש הטרו רואה את העולם בעדשה מגדילה ונפש הומו בעדשה מכווצת, שתי העדשות מעוותות את המציאות, בהסתכלות דרכם נוכל לראות רק סבל. כוחות ההטרו וההומו משפיעים על הנפש שלו אבל אינם יכולים לשנות את המציאות.
מודל שלושת המקורות ורצף שלושת המקורות מציגים את הסדר הבסיסי בעולמנו. חוסר יכולת להבחין בכך שהעולם שלנו בנוי ומאורגן על פי חוקיות מסוימת הינה סימן לבורות.
בבורות ובצרות האופקים, נמצא שורש הסבל.
הניוטרו מאפשר להתעלות מעל המגבלות ולהסיר את מעטה הבורות.
לכוח הניוטרו לא יכולים להיות מכשולים ולכן הבורות נעלמת באופן אוטומטי ונוצרת האפשרות לראות את העולם המקסים, המופלא והמסודר ללא כל עיוות, כשברקע נסוך החיוך הבלתי נראה.
קצת על החיוך
העולם והחיוך הופיעו בד בבד. אני מחייך משמע אני קיים. אנו מחייכים והקיום שלנו נמשך.
כאשר החיוך מתקיים אין צורך לדאוג. גם המוות הוא מלא קסם ומופלא. עם היעלמות הבורות (ignorance) מופיע חיוך פנימי. החיוך הזה יכול גם להופיע באדם על ערש דווי. תינוק בן יומו מחייך בלי שאף אחד מלמד אותו את זה. החיוך הינו אינסטינקטיבי וספונטני. אנו מתייחסים אליו כאל ערובה לחיים מוצלחים והרמוניים.
כאשר אנחנו מחייכים אנו נמצאים עם רוח הבריאה. אם אנחנו מצליחים לשמור על חיוך פנימי, רוח הבריאה תתמוך בנו לנצח, וזוהי הדרך בה ניתן להשיג את השלמות.
החיוך הינו ניוטרו וניוטרו הוא החיוך, החיוך חודר ומאחד הכל בעולם הזה.
החיים הינם תופעת הניוטרו היקרה ביותר הקיימת עלי אדמות שאיננו יכולים להכיל במלואה אבל אנחנו מודעים אליה.
התחושה של היוקרה והפליאה של החיים מגיעה אלינו כאשר נגשים את החיוך. הגשמת החיוך המושלם של רוח הבריאה הינו בלתי אפשרי ללא השגת החיוך בכל רמת החיים: הגוף, הנפש והנשמה.
כיצד יכול אדם לפתח את כל החיוכים האלה בעצמו?
החיוך הינו ניוטרו והמדיטציה הינה מצב ניוטרו של הנפש. ואולם ישיבה במדיטציה ללא רעש וללא תנועה היא ניוטו ועל כן החיוך עשוי להתמוסס ולהתפוגג לתוך מצב האפס.
לכן למתחילים, מומלץ לתרגל מדיטציית חיוך מסוג ניוטרו. לאחר שתגיעו לשליטה בה תוכלו להתגבר על מגבלות ההומו של הגוף והנפש, להעיר את החיוך של הנשמה ולזכות בהזדמנות להתאחד עם חיוך המקור של רוח הבריאה ולהתחיל לחיות בחיוך.

סוגי ניוטרו של מדיטציית חיוך

כוח הניוטו כאפס מאופיין ברגיעה, בלתי נראות, חוסר שינוי.
לעומתו כוח הניוטרו, הכוח המעשי המתקיים בעולמנו,  מאופיין בפנים רבות ובביטויים רבים.
מדיטציה של ניוטו הינה למעשה "התנתקות" מהעולם, שקט מוחלט של הנפש, היעדר מחשבות, רגשות, תחושות גוף, התמקדות עמוקה. לעומתה מדיטציית הניוטרו הינה מצב של הרמוניה מושלמת עם העולם הנחווה באמצעות ערוץ החיוך, ריגוש של אברי החוש, של הנפש, של הרגשות וכיוונון של הגוף כולו לתדר של החיוך.
קולות הרמוניים (הפקת קול – הטרו והאזנה – הומו), תנועה ( הן נראית – הטרו, והן בלתי נראית – הומו), צבעים, תחושות, מראות (הן מראות חיצוניים – הטרו, והן מראות פנימיים – הומו).
רגשות ניוטרו של אהבה, הכרת תודה, פליאה, הנאה, הכרת תודה, חמלה, מחילה כולם תורמים להרחבת התודעה. הרחבת התודעה הינה הכרחית בתהליך ההתפתחות וההתמרה של המחשבות, הרגשות, הגוף, ההתנהגות וכל חייו של האדם.
מדיטציית החיוך של המוסיקה
הצליל הינו ויברציה, אנרגיה, תנועה.
לכל הקיום: אטומים, כוכבים, היקום, יש מאפיין של גל. הצליל הינו מאפיין בסיסי בעולם האמיתי ומשתתף ביצירתו ובשינויים החלים בו. אוזן האדם מסוגלת לקלוט מנעד תדרים מוגבל.
הצליל הנשמע באוזננו מכיל מספר מאפיין דוגמת גובה, עוצמה, משך וטון.
הצלילים ושילובם יכולים להיות הרמוניים או בלתי הרמוניים. צלילים חזקים מידי, גבוהים מידי או צורמים מידי או צלילים נמוכים, מהדהדים ומונוטוניים עשויים להרע את מצבו הנפשי או הפיזי של האדם.
לעומת זאת, שינוי הרמוני בצלילים ושילובים הרמוניים (ניוטרו) יוצרים אפקט תומך ומזין עבור הגוף.
ההשפעה המיטיבה ביותר היא כאשר קבוצה של אנשים (מקהלה או תזמורת) משתתפת ביצירת הצלילים.
גם גוף האדם הינו מעין "תזמורת". בגוף הבריא כל האיברים והמערכות מהדהדות בצליל הרמוני יחיד ומיוחד.
אם איבר יוצא "מהכיוון", יוצא מהתדר (רטט- ויברציה) ההרמוני של הגוף, מתפתחת מחלה. ולכן ניתן להשתמש בצלילים הרמוניים על מנת "לכוון מחדש" את מנעד התדירויות של האיבר החולה ובכך להחזיר את הרטט (ויברציה) הטבעי של הגוף.
ההרמוניה נוצרת ונשמרת באמצעות כוח הניוטרו. החיוך הוא כלי מצוין שמאפשר לשמור על כוח הניוטרו ולחזק את השפעתו על האדם, האנושות והחיים בכללם.
צלילים בעלי יכולת ריפוי הינם צלילים המיוצרים ע"י הטבע בעצמו, כלי מוזיקה או קול אדם אשר מאפשרים לגוף האדם, לנפש ולנשמה להיכנס למצב מחייך. צלילים אלה מסייעים להשיג את השלמות.
צלילים אלה יכולים לעזור לאנשים רבים להרחיב את התודעה שלהם באמצעות מדיטציית החיוך, להיכנס למצב מדיטטיבי ולהישאר שם פרק זמן מסוים.
תרגול של מדיטציית החיוך של המוסיקה מאפשרת להיכנס למצב ניוטרו במהירות, ללא הכנות מוקדמות מראשית הצלילים של היצירה המוזיקלית ובהמשך, אפילו רק באמצעות השמעת המוסיקה מהזיכרון.
בלימוד שלושת המקורות של החיים החלק הקשה ביותר להבנה הוא מרכיב הניוטו של הנשמה.
לכאורה, אין חושים מיוחדים שמטרתם להגיב עם הנשמה[4]. אולם, מוזיקה הרמונית, במיוחד מספר יצירות מוסיקליות ושירה יכולים להגיב ישירות עם הנשמה. במהלך האזנה למוזיקה אדם יכול ממש לחוש ו"לשמוע" את הנשמה.
האוזניים כאברי חוש, ממוקמות בפנים בקו הגבול של השיער. בדיוק כשם שהניוטו נמצא בקו הגבול בין העולמות בין העולם האמיתי לעולם האפס. מיתרי הקול נמצאים בצוואר שמוגדר גם כאזור ניוטו של הגוף.
מכאן, כאשר אנחנו שרים או מאזינים למוזיקה או שירה, יש לנו הזדמנות טובה להתאחד עם הנשמה, לזהות את הטבע המחייך שלה ולהרגיש את החיוך של הנשמה.
חיוך הנשמה הינו הבסיס לתהליך הרחבת התודעה, ערוץ לאינטראקציה עם הקיום ועם חיוך המקור של רוח הבריאה.
חיוך הנשמה מפעיל את חיוך הנפש, חיוך הגוף וחיוך החיים. מכאן, עם הופעת חיוך הנשמה בהאזנה למוזיקה הרמונית של ניוטרו, מופיעות תנועות גוף ספונטניות. תנועות הגוף הינן קלות ועדינות ומסייעות בהסרת חסימות מכל האזורים. האדם יכול לחוש כיצד החיוך מתפשט לכל חלקי הגוף. תחת השפעת ניוטרו זו, כל האיברים והמערכות של הגוף חוזרות לרטט הניוטרו הטבעי שלהן.
באמצעות ערוץ חיוך הנשמה, מוזיקת הניוטרו חודרת לנפש ומאפשרת החזרה של החיוך גם במטופלים שנמצאים תחת ההשפעה ה"היפנוטית" של מחלת הומו ואשר איבדו כבר מזמן את החיבור שלהם אל החיוך המקורי.
היצירה של מוזיקה מסוג ניוטרו אינו תהליך מלאכותי אלא תהליך המתקיים לצד הרחבת התודעה. בזמן מדיטציית החיוך, הרחבת התודעה מאפשרת לשמוע מוזיקה גם בשתיקה, לקלוט ויברציות הרמוניות של המוח, איברים וחלקים שונים של הגוף, מינרלים, עצים והיקום כולו.
הטון, הקצב, הכלי מוזיקלי, הקולות, או המילים יכולים לשנות את השפעת היצירה המוסיקלית על נפשו וגופו של האדם.
יצירה שלמה או מקטעים ממנה יכולים להפעיל חיוך של הנשמה, הגוף והנפש ולמוסס מרכיבי הומו או הטרו לתוך חיוך. אם מילות השיר פשוטות ומאפשרות להתחבר לעולם המחייך, ניתן להשתמש בהן כבמנטרה. חשוב לא רק להאזין אלא גם לשיר בעצמכם. לא רק להתאחד עם נשמה של זמר אלא לבטא גם את הנשמה שלכם.
מנטרות שלושת המקורות
שירה של מנטרות שלושת המקורות, שילובים בניהן ומנטרות "מחייכות" לא רק מכינות את הנפש למדיטציית החיוך אלא מאפשרות לשמור על הנפש במצב מחייך, לשלוח חיוך אל האיבר הפגוע, המרידיאן הצ'אקרה או האזור בגוף.
לאחר אבחון באמצעות שלושת המקורות האדם יכול לבחור את הטון המתאים של המנטרות, את המשך והעוצמה שלהם. על פי שלושת המקורות מנטרת - Ah (אה) צריכה להימשך 8 שניות עם פתיחה מקסימלית של הפה, מתיחה של השפתיים והגברה הדרגתית של הקול (הטרו). מנטרת  הומו – Oh (או), מבוצעת למשך 16 שניות עם ירידה בעוצמת הקול, הפה חצי סגור והשפתיים מכווצות בצורה מעגלית. מנטרת הניוטרו – Eh  (אה) מבוצעת ל 12 שניות, מתיחה בינונית של השפתיים והפה, קול עולה ויורד חליפית. מנטרת הניוטו M (מממ), מבוצעת עם שפתיים סגורות ורפויות למשך 20 שניות בצורה שווה ומונוטונית.
מנטרת ה - Ah נועדה להפעלת חיוך הנפש, האנרגיה בחלק העליון של הגוף, להעלים מרכיבי הומו ומחלות הומו. מנטרת ההומו Oh, נועדה להחזיר חיוך לגוף, להפעיל את האנרגיה בחלק התחתון של הגוף, לטפל בעודף הטרו או מחלות הטרו. המנטרה EH   נועדה להחזיר את החיוך לחיים, לשמור על חיוך הגוף, הנפש והנשמה ולטפל בכל מצבי חוסר ההרמוניה.
לכל מנטרות שלושת המקורות יש אפקט הרמוני על גוף האדם וניתן לבצע  אותן בצורה המשכית אחת אחרי השנייה כמנטרה אחת. לעיתים נוח יותר להתמקד במשך מסוים כמו 12 שניות (ניוטרו) לכל הצלילים. הביצוע של המנטרות מעלה את הרגישות לויברציות של חלקי הגוף השונים. באמצעות כוח המחשבה ניתן להתמקד ברטט באזור האיבר הפגוע ולרפא כל מחלה.
השימוש בצלילים הרמוניים מגביר בצורה משמעותית את יכולת התודעה להתפתח ולהתרחב באמצעות מדיטציית החיוך. בדרך זו ניתן לשנות את המציאות, את ההווה, העבר והעתיד של אדם ושל כל העולם הסובב אותנו.
מדיטציה בתנועה – Sam Won Dong
אנחנו חיים בעולם אינסופי, דינמי ומשתנה ללא הרף. שום דבר אינו קבוע לא בתוכנו ולא בסביבתנו. החלקיקים הפיזיים, מהם מורכב הגוף, נעים ומגיבים ביניהם אבל אינם יוצאים מגבולות הגוף וכך אנו יכולים לראות, לחוש ולהבין את העולם הפיזי. החלקיקים המטאפיזיים שיוצרים את הנפש הרבה יותר חופשיים בתנועתם. הם יכולים לנוע לכל מקום ביקום וכך יכולה הנפש להשתחרר מכל מגבלות הגוף ולהתאחד עם "נפש" העולם.
הרחבת התודעה הינה מדיטציית החיוך של ה"עצמי". זוהי הזדמנות לפגוש את החיוך המקורי (Origin smile ), ולאחר שמתאחדים איתו לראות את האופי המחייך של הבריאה בעבר, בהווה ובעתיד ומכאן, להתחיל חיים מחייכים על מנת להביא את החיוך להגשמה בעולם האמיתי.
אבל כיצד ניתן לשחרר את הנפש שיש לה מאפייני הטרו מההשפעה המגבילה של הגוף הנשלט ע"י כוח ההומו? ככל שהנפש מנסה להתרחב יותר, כך הגוף מתנגד בצורה אקטיבית לתהליך. למעשה ללא הבנת משמעות כוח הניוטרו והחיוך כמקביל לכוח הניוטרו, זה בלתי אפשרי לעדן את כוחות ההומו וההטרו ולהפכם לכוחות של יצירה.
הגוף כהומו הינו ברור ומוחשי לנו. הגוף קרוב עד כדי כך שלפעמים האדם מוכן לחיות על פי תחושותיו ורצונותיו בלבד ואף מאמין שהגוף זה הוא. אבל האדם הוא גם החלקים הבלתי נראים של הנפש והנשמה. כיצד יוכל הגוף להפוך הרמוני ומשוחרר? כיצד ניתן לחזק את השפעת הניוטרו בגוף? להשיג זאת הגוף צריך להפוך למטרה של מדיטציית החיוך.
התנועה הינה איכות בסיסית של כל הקיום. התנועה לעולם אינה נפסקת בעולם זה כיוון שעצירה, משמעותה התממשות הכוונה  של כוח ההומו להחזיר את כל הקיים לעולם האפס. למעשה הפרעה בהרמוניה של הגוף או באזור מסוים בו אנחנו מרגישים מחלה הינה הפרעה בתנועה בתוך הגוף.
בגוף האדם היררכיה מורכבת ורב שלבית. הגוף והנפש הינם סימטריים. היחסים ביניהם מותנים. מנחי גוף ותנועות גוף עשויים לאפיין את הנפש השלמה של האדם בעוד תנועות באברי גוף ואזורי גוף עד רמת התא הבודד יכולים לאפיין ענפים מסוימים בתוך הנפש.
הנפש המאוחדת, שולטת ב"ענפי" הנפש. בצורה כזו שהנפש המאוחדת בצורה בלתי נמנעת ממוססת כל הפרעה להרמוניה בין ענפי הנפש השונים. בצורה דומה, תנועות גוף הרמוניות בהקבלה לחיוך של הגוף מאפשרות הרמוניזציה של כל חלקי הגוף ואפילו בחלקים הפנימיים והחבויים ביותר.
אבל אם כל הגוף נכנס למצב מחייך, אם הוא נע בקלות ובחופשיות וללא כל עיכובים, הנפש תיפתח לחיוך. כל הסבל נעלם, הקמטים מחליקים וחיוך טבעי ושקט ננסך על הפנים.
ההרמוניה בין הגוף לנפש מושגת באמצעות פתיחת הערוץ הנשמתי. צלילים הרמוניים מעירים את רטט הנשמה. הגוף (הומו) מבין טוב את הנשמה (ניוטו), יש להם טבע דומה. לכן חיוך נשמה המופעל ע"י המוזיקה מתבטא בתנועות גוף הרמוניות. כאשר נשארים במצב המחייך הגוף מפסיק לנסות לכבול את התרחבות התודעה והנפש שהתעוררה ע"י החיוך נעה לכיוון השלמות של הפוטנציאל האינסופי.
 

 
 
 
 
 
 
[1] תיאוריית שלושת המקורות פותחה ע"י פרופ' פארק ג'יי וו בסוף שנות ה-90 ועוסקת בביטויים ומערכות הגומלין בין 4 כוחות בסיסיים: ניוטו, הטרו, הומו וניוטרו.
[2] כוח ההומו הינו כוח של חוסר שינוי,  כיווץ, דחיסה וחזרה למקור. כוח ההומו בנטייתו הראשונית מכווץ ודוחס ולאחר דחיסה מקסימלית מגיע פירוק וחזרה לעולם האפס – ניוטו.
[3] רוח הבריאה –  Existence spirit   - פרופ' פארק נזהר מאוד שלא לערב את הסו-ג'וק עם אמונות דתיות או מיסטיקה ועל כן הקפיד להתייחס רק לתופעות הנראות ומתקיימות בעולמנו. לגבי כל הבלתי נראה – הוגדר כניוטו – 0. למרות זאת בכל מקום והזדמנות התייחס לבורא עולם, או בלשונו HIM, שיצר את הכל, ממנו הכל בהגיע ואליו הכל חוזר.
[4] ריחות הרמוניים ומושלמים מהטבע, גם יכולים להפעיל את הערוץ הנשמתי אך על כך נוכל להרחיב בנשימה המחייכת.
 


הכשרת מטפלים בסו-ג'וק

 מטפלי הסו-ג'וק עוברים מסלול הכשרה הכולל לימוד טכניקות איבחון וטיפול שונות המטפלות בגוף ובנפש ברבדים שונים. לאורך כל שנת הלימוד מתמודדים המטפלים עם מטופלים ברמות שונות. בסיום השנה מגיש המטפל עבודת גמר ועובר מבחנים עיוניים ומעשיים לצד התנסות קלינית המשולבת לרוב במחקר רפואי.

 

אודות המרכז
איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי ה-International Sujok Association) ISA), הינו גוף ללא מטרות רווח שמטרתו הפצת שיטת הסו-ג'וק בעולם, שמירה על רמה מקצועית ואתית גבוהה ביותר והשתלבות במערכת הרפואה הממלכתית. הגוף הינו הסמכות הבלעדית המורשית להפצת השיטה במרכזים שונים ברחבי העולם. האיגוד הוקם ע"י פרופ' פארק ג'יי וו ז"ל בשנת 1991  והוא מהווה מרכז של ידע מקצועי והנחייה רוחנית לכל העוסקים בשיטה. מבנה האיגוד מחולק למחלקות על פי תחומי האחריות השונים ביניהם מחלקת חינוך, מחלקת הפצה לקהילה, מחלקת מחקר ופיתוח, מחלקה לקשרים בינלאומיים ועוד. 

לקישור לאתר איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי הקש כאן
.  
מידע נוסף 


צור קשר
 

035252367
 073-7410217
0547474217

Web Design Company NYCSEO Specialists NY  |  Hosting & DomainWeb Design NYWebsite Maintenance | SEO Services NYC