טיפול בכאבים  
  
כאב הינו סוג תחושה המתקבלת באמצעות מערכת העצבים. הכאב יכול להיות חד או עמום, זמני או קבוע. כאבים עשויים להופיע בחלק מסוים של הגוף דוגמת השיניים, הגב או הבטן או להתבטא בכל הגוף, דוגמת תחושת הכאב המתפתחת בשרירים כתוצאה מהדבקה בנגיף השפעת.
הכאב הינו מנגנון הגנה של הגוף והוא מסייע בזיהוי בעיה בגוף. ללא כאב, אדם עשוי לגרום לעצמו נזק לא מודע או לא להבחין בבעיה הדורשת התייחסות. בד"כ לאחר שהבעיה מטופלת הכאב חולף. אולם, לעיתים הכאב נשאר למשך שבועות, חודשים ואפילו שנים. תופעה זו מכונה כאב כרוני. כאב כרוני יכול להיגרם מתהליך מתמשך בגוף דוגמת דלקת מפרקים או סרטן אך לעתים הגורם אינו ידוע.

ישנן דרכים רבות לטיפול בכאב, אופי הטיפול משתנה על פי מקור הכאב. הדרכים המקובלות ביותר הינן שימוש במשככי כאבים, דיקור ואפילו ניתוח לפעמים.
הכאב מאוד מושפע ממצבו הנפשי של המטופל. מתח נפשי, מועקה, חרדה ודיכאון מגבירים את תחושת הכאב. למעשה בכל רגע נתון אנחנו מקבלים מספר עצום של אותות עצביים מהסביבה, אם באמצעות החושים הגלויים של הראיה, השמיעה, הריח והטעם, תחושת המגע או תחושות באיברים הפנימיים.
תרגול מעניין יכול להתבצע אם לרגע נעצור את שגרת החיים הסוחפת, נעצום עיניים ונתמקד אך ורק בפעולת הנשימה. בתוך מספר שניות נוכל להבחין בתחושות השונות בגוף. במגע הגוף עם הבד, מגע העור עם האויר, רעשים שונים, ריחות שונים ותחושות פנימיות. עצם שינוי המיקוד מאפשר חידוד יכולת ההבחנה.
מכאן ניתן להבין כי התמקדות באזור הכאב עשויה להגביר אותו כשם שמתבוננים על תופעה מוקטנת באמצעות זכוכית מגדלת.
ברמה הרקמתית תופעת הכאב בד"כ מלווה בדלקת מקומית. כחלק ממורכבות התהליך הדלקתי, מופרשים חומרים מתווכי דלקת ע"י תאי מערכת החיסון אשר גורמים להגברת תחושת הכאב המועברת דרך קצות העצבים באזוק הדלקת.

מכאן למעשה ניתן להבין חלק מהאסטרטגיות המקובלות לטיפול בשיכוך כאבים. ברמה הפרמקולוגית ניתן להשתמש במשככי כאבים נוגדי דלקת ממשפחת ה- NSAID  (Non Steroidal Anti Inflammatory Drugs), או משככי דלקת ממשפחת הסטרואידים המבוססים על הורמונים טבעיים אשר מופרשים בצורה טבעית מבלוטת האדרנל לסיום תהליכים דלקתיים בגוף.
ברמה התזונתית ניתן לאזן את רמת הדלקתיות בגוף ע"י שמירה על האיזון בין חומצות שומן אומגה 3 לאומגה 6.  חומצות שומן אומגה 6 שנמצאות פעמים רבות במזון מעובד מביאות ליצירת חומצה אריכדונית (Arachidonic acid) בגוף. החומצה הארכידונית הינה מקור ליצירת חומרים מעודדי דלקת דוגמת פרוסטגלנדינים ולויקוטריאנים (Prostaglandin, Leucotriens).


אחת מהשיטות היעילות לשיכוך הינה שיטת הסו-ג'וק אשר צוברת תאוצה ברחבי העולם בשנים האחרונות. הסו-ג'וק, הינה שיטה צעירה המבוססת על תורות מרפא עתיקות בשילוב עם הגיון רפואי מודרני. השיטה התפתחה בקוריאה לפני כ-30 שנה ע"י מדען בשם פרופ' פארק ג'יי וו ומשמשת לריפוי הגוף מכל סוגי הבעיות ע"י הפעלת מנגנוני ריפוי עצמיים.
הנחת המוצא הינה שהגוף הינו תופעה מושלמת ומאוזנת היטב ומכילה את כל המידע על מנת להתמודד עם כל סוגי הבעיות. ברגע שהגוף יוצא מאיזונו הטבעי נוצר מצב מחלה. הריפוי על פי הסו-ג'וק יכול להתבצע ע"י  הגוף עצמו אם נדע להפעיל את מנגנוני הריפוי העצמיים.
הכאב על פי הסו-ג'וק.

תופעת הכאב על פי שיטת הסו-ג'וק נובעת למעשה מחסימה בזרימה האנרגטית בגוף האנרגטי שלנו. על פי פילוסופיית המרפא של הסו-ג'וק, הגוף הפיזי שלנו מלווה בקיום אנרגטי. אנרגיה זה מושג מאוד מופשט ומורכב להמחשה.  ברמה פיזיולוגית ניתן להמחיש את המשמעות של קיום הגוף האנרגטי כמורכב מסוגים שונים של זרימות אלקטרו מגנטיות (כמו גלי רדיו או צלילים) המושרות כתוצאה מתהליכים פיזיולוגים המתקיימים בגוף ובסביבת המחיה שלנו. כדי להבין את ההשראה האלקטרומגנטית בגופנו ניתן לדמיין את רמת תנועת האלקטרונים באטומים, כיווץ והתפשטות מולקולות ה-DNA  בכל תא ותא, דרך פעולת הנשימה התאית,  עד לסירקולציה מערכתית כמו מחזור הדם והלימפה, המערכת ההורמונלית ומערכת העצבים.
על מנת לטפל בתופעת הכאב, עלינו לשחרר את החסימה שנוצרה בגוף האנרגטי. ניתן לדמות את הגוף האנרגטי כמורכב ממערכות זרימה שונות בצינורות וירטואליים.
חסימה אנרגטית מתרחשת כאשר אחד מהצינורות נסתם והזרימה בו אינו תקינה ועל כן, באזור החסום מתרחשת הצטברות של אנרגיה. עודף האנרגיה במקום מסוים בגוף האנרגטי משפיע על הגוף הפיזי בהצטברות פיזיולוגית של מתווכי דלקת במקום מסויים וליצירת תהליך דלקתי. בשל יחסי הגומלין בין הגוף הפיזי לגוף האנרגטי, פציעה בגוף עשויה לגרום לחסימה אנרגטית בעוד חסימה בזרימה האנרגטית עשויה להביא לדלקת בגוף הפיזי. מכאן ניתן להבין מדוע במצבים מסויימים הכאב או הדלקת אינ
ם חולפים, כיוון שבד"כ איננו מתייחסים לגוף האנרגטי כיוון שהוא פחות מוחשי.

הטיפול בשיטת הסו-ג'וק
בשיטת הסו-ג'וק ישנן טכניקות שונות להסדרת הזרימה האנרגטית בגוף. טכניקות תנועה וטכניקות מגע. בשיטות התנועה נוכל להשתמש בתרפיית הפיתול או הטאי צ'י של החיוך (Sam Won Dong) אשר מבוססים על פתיחת הזרימה האנרגטית
 ב
גוף. בעוד בטכניקות מגע נוכל להשתמש בגירוי נקודות ריפוי על פני מערכות ההשתקפות השונות של גוף האדם בכפות הידיים ו
הרגליים או הסדרת זרימה על גבי התעלות השונות בגוף האדם (מרידיאנים, צאקרות ומערכות אנרגיה ספיראלית).
הטיפול באמצעות מערכות ההשתקפות הינו אולי אחת מצורות הטיפול האינטואיטיביות והעוצמתיות ביותר כאשר לרוב האפקט המידי.
בשלב הראשון, נרצה לאתר את נקודת הריפוי. נחפש על פני השתקפות הגוף על גבי כף היד (איור 1) את האזור התואם למיקום שבו מופיע כאב בגוף. לאחר מציאת הנקודה הרגישה ביותר באזור  נבצע גירוי של הנקודה הרגישה. את הגירוי של הנקודה הרגישה ניתן לבצע באמצעות עיסוי באמצעות
אצבע, עיפרון או מקל אבחון ייעודי. מטפל סו-ג'וק לומד להשתמש בגירוי באמצעות  זרעי פירות או צמחים, אבנים טובות, מוקסה (קטורת
 מצמח הלענה), מגנטים, צבעים ומחטים.
על מנת להתרשם מיעילות השיטה, אתם מוזמנים לנסות בעצמכם.


שלב א': התאימו את מיקום הכאב בגוף למיקום על פי מפת הגוף בכף היד או גב היד (איורים 1,2).

שלב ב': חפשו נקודה רגישה באזור נקודת ההשתקפות של האזור על פני כף היד.

שלב ג': בצעו גירוי של הנקודה הרגישה באמצעות עיסוי למשך כ-2 דקות. העיסוי צריך להיות מורגש, לא כואב מידי ולא עדין מידי.

שלב ד': העריכו את מידת הכאב וחיזרו על הטיפול על פי צורך.

מידע נוסף לגבי טיפולי סו-ג'וק עצמיים ניתן למצוא באתר israelsujok.com  או בפייסבוק איגוד סו-ג'וק ישראל.

איגוד הסו-ג'וק הינו גוף ללא מטרת רווח שמטרתו הפצת הסו-ג'וק בעולם. באיגוד חברות כ-40 מדינות.

נשמח לעזור בכל פניה או שאלה Israel@sujok.com
 
 
 


הכשרת מטפלים בסו-ג'וק

 מטפלי הסו-ג'וק עוברים מסלול הכשרה הכולל לימוד טכניקות איבחון וטיפול שונות המטפלות בגוף ובנפש ברבדים שונים. לאורך כל שנת הלימוד מתמודדים המטפלים עם מטופלים ברמות שונות. בסיום השנה מגיש המטפל עבודת גמר ועובר מבחנים עיוניים ומעשיים לצד התנסות קלינית המשולבת לרוב במחקר רפואי.

 

אודות המרכז
איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי ה-International Sujok Association) ISA), הינו גוף ללא מטרות רווח שמטרתו הפצת שיטת הסו-ג'וק בעולם, שמירה על רמה מקצועית ואתית גבוהה ביותר והשתלבות במערכת הרפואה הממלכתית. הגוף הינו הסמכות הבלעדית המורשית להפצת השיטה במרכזים שונים ברחבי העולם. האיגוד הוקם ע"י פרופ' פארק ג'יי וו ז"ל בשנת 1991  והוא מהווה מרכז של ידע מקצועי והנחייה רוחנית לכל העוסקים בשיטה. מבנה האיגוד מחולק למחלקות על פי תחומי האחריות השונים ביניהם מחלקת חינוך, מחלקת הפצה לקהילה, מחלקת מחקר ופיתוח, מחלקה לקשרים בינלאומיים ועוד. 

לקישור לאתר איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי הקש כאן
.  
מידע נוסף 


צור קשר
 

035252367
 073-7410217
0547474217

Web Design Company NYCSEO Specialists NY  |  Hosting & DomainWeb Design NYWebsite Maintenance | SEO Services NYC