טיפול בשלבקת חוגרת  
  
שלבקת חוגרת ,(Herpes Zoster, Shingles)  
מחלה נגיפית הנגרמת על ידי הנגיף Varicella Zoster Virus - VZV,  קרוב משפחה של נגיף הרפס סימפלקס (Herpes Simplex).
בילדים, גורם נגיף ה- VSV גורם למחלת האבעבועות רוח. לאחר המחלה, הנגיף נשאר לעיתים רדום בגנגליונים (צבר גרעינים)  של תאי העצב התחושתיים בגוף לאורך חוט השדרה. נתונים מחקריים מראים כי הנגיף נמצא בקרב כ-90% מהאוכלוסיה.
כתוצאה מסטרס פיזי או נפשי וחולשה חיסונית עשוי הנגיף להתפרץ בשנית  ואז נגרמת מחלת ה"שלבקת החוגרת".‏
התפרצות השלבקת חלה לרוב באזור "חגורה" המעוצבבת ע"י גנגליון מעמו"ש ומכאן מקור שמה.
התסמינים כוללים פריחה על עור, גירוי, שלפוחיות, תחושה של צריבה או שריפה ואף כאב חריף. משך המחלה כ-3-4 שבועות אבל ישנם מקרים בהם המחלה נשארת תקופה ארוכה של חודשים עד שנים, במיוחד בקשישים.
הטיפול בשיטת הסו-ג'וק הינו פשוט ויעיל וכולל 3 שלבים.


בשלב הראשון נטפל בסימפטום שמתבטא באזור דמוי חגורה לרוחב הגוף. אזור זה אפשר לאפיין באמצעות מציאת נקודת השתקפות רגישה וגירוי באמצעות, צבעים, זרעים, מחטים ומוקסה.
בשלב השני נטפל באיזון חיסוני ע"י  איתור ופתיחת החסימה באזור הטחול.
בשלב השלישי נמצא את החסימה האנרגטית באזור עמו"ש שם נמצא הגנגליון הנגוע.
בניסיונות שנערכו באיגוד הסו-ג'וק הבינלאומי בקרב 20 מטופלים נמצא כי שיטת הסו-ג'וק הדגימה יעילות של 90% בטיפול בשלבקת חוגרת. 90% מהנבדקים דיווחו על שיפור משמעותי בסימפטומים עד כדי העלמות הכאב והגירוי על פני העור בתום 3-5 טיפולים. בעוד 10% דיווחו על שיפור קל או חוסר שינוי בחומרת הביטוי כעבור 5  טיפולים. ניסיונות אלה מראים כי שיטת הסו-ג'וק יכולה להציע אופציה טיפולית למחלת השלבקת החוגרת. 
 


הכשרת מטפלים בסו-ג'וק

 מטפלי הסו-ג'וק עוברים מסלול הכשרה הכולל לימוד טכניקות איבחון וטיפול שונות המטפלות בגוף ובנפש ברבדים שונים. לאורך כל שנת הלימוד מתמודדים המטפלים עם מטופלים ברמות שונות. בסיום השנה מגיש המטפל עבודת גמר ועובר מבחנים עיוניים ומעשיים לצד התנסות קלינית המשולבת לרוב במחקר רפואי.

 

אודות המרכז
איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי ה-International Sujok Association) ISA), הינו גוף ללא מטרות רווח שמטרתו הפצת שיטת הסו-ג'וק בעולם, שמירה על רמה מקצועית ואתית גבוהה ביותר והשתלבות במערכת הרפואה הממלכתית. הגוף הינו הסמכות הבלעדית המורשית להפצת השיטה במרכזים שונים ברחבי העולם. האיגוד הוקם ע"י פרופ' פארק ג'יי וו ז"ל בשנת 1991  והוא מהווה מרכז של ידע מקצועי והנחייה רוחנית לכל העוסקים בשיטה. מבנה האיגוד מחולק למחלקות על פי תחומי האחריות השונים ביניהם מחלקת חינוך, מחלקת הפצה לקהילה, מחלקת מחקר ופיתוח, מחלקה לקשרים בינלאומיים ועוד. 

לקישור לאתר איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי הקש כאן
.  
מידע נוסף 


צור קשר
 

035252367
 073-7410217
0547474217

Web Design Company NYCSEO Specialists NY  |  Hosting & DomainWeb Design NYWebsite Maintenance | SEO Services NYC