שיטת הסו-ג'וק מאפשרת טיפול עומק משמעותי ועוצמתי בגוף ובנפש. אולם הרבדים העוצמתיים ביותר שנחשפים באמצעות השיטה הם שינויים תודעתיים ברמת הנשמה וברמת החיים. תפיסת העולם משתנה לאור לימודי שלושת המקורות ופילוסופיית החיוך ואיתה משודרגים יכולות הטיפול שלנו. הרפואה המכניסטית תלויית החומר מפנה את מקומה לרפואה חלקיקית, עוצמתית יותר, קוונטית אשר לעיתים מניחה בצד את המנגנונים הפיזיולוגים המוכרים ומנופפת להם לשלום. אבל מה קורה עם העצמי בתהליך הזה? וכיצד אפשר להעצים את היכולות הטיפוליות שלנו גם כלפי עצמנו וגם כלפי אחרים? בבסיס תפיסת העולם על פי שלושת המקורות, בין כל הברואים מחבר חוט מקשר דק, עדין אך עוצמתי, החוט הזה נקרא הניוטרו המפעיל או רוח הבריאה. במקביל כל הנשמות מגיעות ממקור אחד, ניוטו אפס ועדיין מחוברות דרך מימד זה ליצירת שלמות. רכיבי הגוף והנפש הינם רכיבים זמניים אשר נבחרו על ידי הנשמה כדי לאפשר לה תיקון והגשמה בחיים הנוכחיים. בעודנו חיים חיים המבוססים על תפיסת חמשת החושים, אנחנו מתעלמים מרוב הקיים ומצמצמים את המציאות, נוצר מצב שהאישיות שולטת בקבלת ההחלטות על פי שיקולי הגיון ושיקולי הישרדות של הרכיבים הזמניים בקיומנו , הגוף והנפש. תהליך מדיטציית החיוך מאפשר חיבור לניוטרו המפעיל בתוכנו ומסביבנו. על ידי הקשבה ולימוד של מה שמתחולל בגופנו, אנחנו לומדים להכיר את עצמנו טוב יותר וכך בתהליך הדרגתי רותמים את רכיבי, הגוף, הנפש והחיים לאורה של הנשמה. הנשמה היא נצחית והמשכית. היא הרכיב המשמעותי ביותר שגם ימשיך הלאה בסוף החיים הנוכחיים. יישור רכיבי האישיות, הגוף והנפש לאורה של הנשמה מאפשר חיבור יסודי ומעמיק של רכיבי העצמי וכתוצאה מכך העצמה אישית, חברתית ורוחנית. החיבור לבריאה מתחזק, אנחנו מקבלים עזרה ומשוב על כל צעד ושעל והיכולות שלנו מתעצמות לאין ערוך. אנחנו פשוט לומדים מחדש מי אנחנו וחוזרים סופסוף הבייתה. איך מתרחש התהליך הזה? בגופנו מצויים מרכזים אנרגטיים שונים. גלגלי האנרגיה הנקראים צ'אקרות, ממוקמים בחלקו המרכזי של הגוף ופעילותם משפיעה על תפקודים פיזיולוגיים, הורמונליים, רגשיים ומנטליים. הכל מתחיל בצורה של אנרגיה. במהלך סדנה חוויתית זו נפגוש את החיוך ונתחיל לעבור בין הצ'אקרות השונות ולהרחיב את התדר שלהן באמצעות החיוך. נחווה רגשות, מחשבות ותחושות ונמשיך הלאה. בכל מרכז אנרגטי נעצור, נזהה, נחווה, נפתח ונמשיך הלאה עד לאחדות עם החיוך המקורי. כולם מוזמנים.


  • תאריך: 22/12/2022 10:00 - 24/11/2022 14:00
  • מקום: ישראל ב"ק 3, Tel Aviv-Yafo, Israel (מפה)
  • מידע נוסף: איגוד הסו-ג'וק הישראלי - קומה 0

כרטיסים


סוג כרטיס
כמות
מחיר השתתפות בסדנה
550.00
0
מחיר לחברי איגוד
350.00
0

סה''כ

0.00

תיאור


מדיטציית החיוך


מדיטציה (Meditation) או בעברית התבוננות (לפי האקדמיה – בוננות), הינה מצב של תודעה מושלמת, מצב הרמוני של תודעה בלתי מוגבלת אשר מאפשר לראות הרמוניה בכל דבר.

המדיטציה התקיימה בהודו לפני אלפי שנים ותורגלה רבות ע"י אנשים על בסיס יומיומי. המדיטציה שימשה ככלי להגשמת חיים שמחים, מספקים והרמוניים במטרה להשיג את השלמות העצמית, מטרת החיים.

בודהה האמין שהמדיטציה הינה אחת משמונת הדרכים להשתחרר ממעגל הסבל.

במאה השניה לספירה, המתבודד המפורסם פטנג'לי, פיתח שיטת שמונה שלבים להביא את הנפש למצב של שלמות – ראג' יוגה. השלב השישי של התהליך הינו ריכוז והשלב השביעי הוא מדיטציה, כלומר באמצעות המדיטציה המתרגל יכול לא רק להשתחרר ממעגל הסבל אלא גם להגיע לרמה של שלמות עצמית.

גם בעולם המערבי, מחקרים מראים כי שימוש במדיטציה באופן יומיומי יכול לשמש כ"תרופת מנע" לאורח החיים האינטנסיבי והעמוס בחיים המודרניים. המדיטציה מרגיעה את הנפש, מאפשרת התחברות לעצמי ומהווה דרך להשגת השלמות העצמית.

החיוך הינו גם תופעה בסיסית בחיינו. העובדה שתינוק בן יומו מתחיל לחייך חיוך זוהר, טהור ורגוע מוכיחה ללא צורך בהסברים את חשיבות החיוך כמצרך חיוני לחיים.

החיוך מופיע בצורה ספונטנית כאשר משהו יפה, מופלא, הרמוני ומושלם מתרחש.

החיוך הינו אחד הערוצים החשובים ביותר להשגת הרמוניה ושלמות, החיים בחיוך.

מדיטציית החיוך הינה דרך מסודרת ומדעית לאפשר למתרגל לשלב את החיוך כחלק אינטגרלי מתהליך המדיטציה באמצעותו הופך האדם מודע למשמעות האמיתית של קיומו. הגעה למצב של שלמות עצמית, חיים מלאי חיוך ומשוחררים מכל סוג של סבל.

תרגול של מדיטציית החיוך יכול לסייע לאדם להגיע למצב של הבנה מושלמת והכרה במהות הקיום ומטרת חייו.

הכנת הנפש למדיטציית החיוך

ראשית, על המתרגל לרצות לחיות חיים מחייכים. להיות מוכן נפשית ליצור חיים חדשים ע"י שינוי שגרת החיים הנוכחית לחיים חדשים ומחייכים. בשלב הראשון יש לקבוע מסגרת נוקשה של תרגול מדיטציה קבוע ומסודר.

ההכנה הנפשית למדיטציה כרוכה בהחלטה לתרגל מדיטציה באופן קבוע וברצון מודע ואמיתי לחיות חיים מחייכים.

אנחנו מחליטים לבחור בשיטה של מדיטציית החיוך כיוון שיש לנו חלום לחיות חיים חדשים ומופלאים, לשפר את יחסי האנוש שלנו ולפתור בעיות יומיומיות באמצעות הנפש המחייכת.

אם החיוך כה מופלא, יש ביכולתו את הכוח להשיג הצלחה ולכן עלינו לאפיין מראש מה ברצוננו להשיג מהחיוך המסתורי לפני שנתחיל את מדיטציית החיוך.

החיוך מרגיע את הנפש, משחרר דאגות קטנות, חרדות שאינן הכרחיות ומפיג מתחים ולחצים. לכן חיוני שיהיה לנו את הנחישות לשנות עצמנו למצב של עצמי מחייך ע"י לימוד ותרגול של מדיטציית החיוך.

החיוך מקדם העצמה אישית, תרגול מדיטציית חיוך הינו דרך יעילה להגשמה עצמית אשר עוזר להתגבר על צרות אופקים וכסילות שמייצרים פירות המבשילים לסבל.

לבסוף, ללא כל סיבה ניכרת לעין, יתכן שיהיה לנו רצון ללמוד את מדיטציית החיוך רק כי אנחנו אוהבים לחייך.

חשוב מאוד להשתתף במדיטציית החיוך בגישה חיובית, תחושה טובה לגבי החיוך וכוונה חזקה לחייך.

רק בתנאי זה "שערי החיוך" יפתחו לרווחה ונזכה להזדמנות לחיות חיים מחייכים עם כל היתרונות המגוונים שמעניקה לנו מדיטציית החיוך.

מרגע שאנו מתחילים במדיטציית החיוך, עלינו ללמוד את החיוך לעומקו ומנקודה זו להתחיל בחיים חדשים עם חיוך לנצח.

גישה נכונה ומודעות מסייעים מאוד לבצע בהצלחה את מדיטציית החיוך. ברגע שהחלטנו בדעה נחושה למעשה עברנו את מחצית הדרך וכבר נכנסנו למדיטציית

 החיוך.

תרגול קצר של מדיטציית החיוך


  • שבו בתנוחה נוחה , השתדלו לשמור על גב ישר וזקוף ועצמו את העיניים.
  • דמיינו גורם שמביא לחיוך, התבוננות בפרח מושלם, שמיעה של ציוצי ציפורים הרמוניים, יצירה מוזיקלית מושלמת, תופעת טבע מושלמת או פשוט חיוך מתוק וטהור של תינוק, החיוך הקרוב ביותר לחיוך המקורי.
  • קחו שאיפה עמוקה, באמצעות החיוך והטעינו את הריאות והגוף בחמצן ובצ'י, אנרגיית החיים המחייכת.
  • המשיכו כך מספר נשימות עמוקות, שאיפות ונשיפות, שמרו על החיוך וקחו שאיפה עמוקה ואיטית ונשיפה איטית עוד יותר, והרגישו כיצד התחושה הנעימה של החיוך מתפשטת ברחבי הגוף, מאזור בית החזה ועד לקצוות הגוף, קצות אצבעות הרגליים , קצות אצבעות הידיים, העור, השיער.
  • הישארו עם החיוך  ושלחו חיוך לכל אזור בגוף שמסרב לחייך או לכל מחשבה שאינה מחייכת.
  • החיוך הוא תדר מטהר ומנקה, מאפשר לנקות משקעים מהגוף, שכבות הגוף השונות ומהנפש, לעיתים יצוצו רגשות ומחשבות במהלך מדיטציית החיוך ואנחנו פשוט מתבוננים בהן ללא שיפוט ומתמקדים כאן ועכשיו, בנשימה, בניקוי והזדככות ובחיוך. המחשבות שצצות ועולות הן פשוט חלק מתהליך של ניקוי. כשם שבדרך כלל איננו שומרים הפרשות גוף ונוברים בהן, כך גם עם המחשבות והרגשות שצצים, באמצעות החיוך והנשימה אנחנו מאפשרים להן לצוץ ולחלוף, מבלי להתעסק בהם, מבינים שהכל חולף ומה שחשוב הוא רק כאן ועכשיו בהווה.
  • מנקים, מטהרים ומתחברים לתופעה המופלאה והדינמית הזו שנקראת חיים.