טיפול ותמיכה בחולה האונקולוגי  
  

טיפול ותמיכה בחולה האונקולוגי


מחלת הסרטן 

למרות המאמצים הכבדים ותקציבי הענק שמושקעים במחקר מחלת הסרטן, תרם נמצאה "תרופה" למחלה זו. אך אם נתבונן בעיניים אחרות, נוכל להבין כי לא ניתן למצוא "תרופה" למחלת הסרטן כיוון שלא מדובר פה על מחלה שנובעת ממחולל מחלה (פתוגן) ספציפי דוגמת וירוס או חיידק אלא בתהליך רב שלבי של פגיעה באיזון הגוף אשר מתרחש בצורה אינדיבידואלית וכתוצאה מגורמים שונים בכל מטופל.

כיום מקובל לחשוב כי תהליך ההתמרה הסרטנית הינו תהליך ממושך שכולל לא רק בעיה ספציפית ברמת הגנטיקה התאית אלא גם מחייב פגיעה במספר מנגנוני בקרה תאיים בשילוב מנגנוני הגנה רקמתיים ודיכוי של מערכת החיסון. כדי שתא יהפוך לתא סרטני לא מספיק לאבד את הבקרה על החלוקה התאית אלא דרוש אוסף של שיבושים ברמות בקרה שונות.

למרות שישנו מכנה משותף ברמה הביוכימית, אוסף המאורעות שמביא להתפתחות התהליך הסרטני  הינו ייחודי לכל מטופל ולכן דורש התייחסות אינדיבידואלית כדי למגרו. תהליך הריפוי צריך לכלול איזון אינדבידואלי של האנרגיות הלא מאוזנות שהביאו להתפרצות המחלה, ללא איזון ברמה המטאפיזית, המחלה תחזור כל פעם במופע שונה.

התמיכה בסו-ג'וק בחולה האונקולוגי כוללת בראש ובראשונה חיזוק של המטופל. הטיפול הינו רב שלבי.
בשלב ראשוני אנו מטפלים ותומכים בכבד ובכליות, "הפילטרים" אשר נפגעים מהטיפול הכימותרפי. יש לקחת בחשבון, שאיברים אלה עלולים לקרוס ולהביא לקריסת הגוף בשל הטיפולים הכימותרפיים. בהמשך לתמיכה באיברים אלו, אנחנו מטפלים בלב ובכלי הדם ובמערכת החיסון. הטיפול הקונבנציונלי שמטרתו פגיעה בתאי הסרטן המתחלקים ללא בקרה, פוגע גם ברקמות המתחלקות באופן תדיר בגוף שהן מח העצם, מערכת החיסון, ריריות מערכת העיכול ועוד. כמובן שבראש ובראשונה נטפל בכל תופעות הלוואי של הטיפולים ונחזק את גוף המטופל על מנת שיוכל להחזיק מעמד במאבק במחלה הקשה הזו.
חלק משמעותי נוסף מהטיפול מוקדש לתמיכה בנפש המטופל, בראיית הסו-ג'וק הגוף והנפש אחד הם. כדברי הרמב"ם, "נפש בריאה בגוף בריא"...כלומר מצב בריאותו של הגוף משפיע על הנפש, ומצב בריאותה של הנפש משפיע על הגוף. 
הטיפולים הכימותרפיים, ההקרנות, הטיפולים הביולוגיים והשהייה הממושכת במסגרת המערכת הרפואית הקרה והמנוכרת מכניסים לגוף אנרגיה של קור, ואיתה נכנסים פחדים, דכדוך ואובדן הרצון והיכולת לדבוק בחיים.
מצב זה הינו מצב מסוכן, כיוון שיכולת הגוף להתמודד ולהחלים מוחלשת מאוד.
בשיטת הסו-ג'וק אנחנו מסתמכים על יכולתו של הגוף, כבר ברמה התאית, להשתנות ולהתחדש. ברור לנו כי תא המתחדש לסביבה "מדוכאת" או מנוכרת יתפקד פחות טוב מתא שמתחדש לסביבה הרמונית ואופטימית. לכן, אנחנו פועלים לחיזוק מערכות האנרגיה שמשפיעות על מצב הרוח והחיוניות. גם מטופל אופטימי מטבעו, לאחר שנחשף לבשורות המרות, לסטיטיסטיקה ותסריטי אימה של "ד"ר גוגל" , מתחיל לקנן הספק, הפחד ובהמשך התסכול והייאוש תוקפים עם כל סימפטום של התקדמות המחלה. על מטפל הסו-ג'וק למנוע עד כמה שאפשר נבואות שמגשימות את עצמן. לתאי הגוף יש מנגנונים של מוות תאי מתוכנן - Apoptosis. וכך גם לגוף השלם. אדם שמאבד את הרצון לחיות, מתחיל להתכנס ולהתכלות. בשיטת הסו-ג'וק נתמוך בתופעות הלוואי ונביא לחיזוק הגוף, הנפש ומערכת החיסון על מנת לאפשר למטופל להתמודד עם המחלה.
ישנם מקרים רבים בהם טיפולי הסו-ג'וק עזרו לחולים אונקולוגים להתמודד עם המחלה ולהביא אותה לרמיסיה ואפילו פורסמו על כך מספר מחקרים.
עם זאת, ישנם מקרים בהם המחלה גוברת על הגוף ועל מנגנוני הריפוי העצמי שלו, גם במצבים אלה ניתן להקל על סבל המטופלים ולאפשר להם איכות חיים, הפחתה משמעותית מכאבים, צלילות מחשבתית שמאפשרת פרידה מיקיריהם והשלמה של החיים הנוכחיים.


 
 
 
 


הכשרת מטפלים בסו-ג'וק

 מטפלי הסו-ג'וק עוברים מסלול הכשרה הכולל לימוד טכניקות איבחון וטיפול שונות המטפלות בגוף ובנפש ברבדים שונים. לאורך כל שנת הלימוד מתמודדים המטפלים עם מטופלים ברמות שונות. בסיום השנה מגיש המטפל עבודת גמר ועובר מבחנים עיוניים ומעשיים לצד התנסות קלינית המשולבת לרוב במחקר רפואי.

 

אודות המרכז
איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי ה-International Sujok Association) ISA), הינו גוף ללא מטרות רווח שמטרתו הפצת שיטת הסו-ג'וק בעולם, שמירה על רמה מקצועית ואתית גבוהה ביותר והשתלבות במערכת הרפואה הממלכתית. הגוף הינו הסמכות הבלעדית המורשית להפצת השיטה במרכזים שונים ברחבי העולם. האיגוד הוקם ע"י פרופ' פארק ג'יי וו ז"ל בשנת 1991  והוא מהווה מרכז של ידע מקצועי והנחייה רוחנית לכל העוסקים בשיטה. מבנה האיגוד מחולק למחלקות על פי תחומי האחריות השונים ביניהם מחלקת חינוך, מחלקת הפצה לקהילה, מחלקת מחקר ופיתוח, מחלקה לקשרים בינלאומיים ועוד. 

לקישור לאתר איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי הקש כאן
.  
מידע נוסף 


צור קשר
 

035252367
 073-7410217
0547474217

Web Design Company NYCSEO Specialists NY  |  Hosting & DomainWeb Design NYWebsite Maintenance | SEO Services NYC