מערכות ההשתקפות  
  

מערכות ההשתקפות :

שיטת הסו-ג'וק מבוססות על מערכות ההדמיה של גוף האדם על כפות הידיים והרגליים.

למעשה הקיום הפיזי שלנו מלווה בקיום "אנרגטי". המושג אנרגיה הינו מושג שקשה להגדירו כיוון שאינו תמיד נראה.

אבל מהי בעצם אנרגיה?

למעשה כל דבר המצוי בעולמינו הוא צורת אנרגיה. נהוג לחלק את העולם שלנו לחלק פיזי המורכב מחלקיקים בגודל אטום ומעלה ולעולם מטפיזי ("שאינו פיזי") המורכב מחלקיקים בגודל האטום ומטה.

את הפיזי מאוד פשוט לחקור על בסיס תצפית ומדידה כיוון שבאמצעות מכשירי מדידה דוגמת מיקרוסקופ האלקטרונים ניתן להבחין ברזולוציה שמבחינה עד לגודל האטום. המטפיזי הינו בעייתי יותר כיוון שחלקיקים מתחת לגודל האטום הינם בעייתיים למדידה, כיוון שחלקם קרובים בגודלם לגודל חלקיק אור (פוטון) ברגע שפוגע בהם פוטון הם משנים את מיקומם במרחב, תצפית אשר הביאה לפיתוח "עיקרון האי ודאות" אותו פרסם הפיזיקאי זוכה פרס נובל ורנר הייזנברג בשנת 1927. 

ניתן להסביר את הקיום האנרגטי שלנו כמערכת המורכבת מסוגים שונים של זרימות אלקטרומגנטיות וזרימות מטהפיזיות אחרות. הזרימות הללו מושרות מתהליכים פיזיולוגיים בסגנון מקרו דוגמת מחזור הדם, מערכת הלימפה, מערכת העצבים, המערכת ההורמונלית ומערכות מיקרו דוגמת הנשימה התאית, הולכת מסרים תאית ואף ברמה המולקולרית בה מתרחשת סירקולציית האלקטרונים סביב האטום הבודד או כיוון הספין הבודד של חברי משפחת החלקיקים המטפיזים דוגמת הקווארקים, הלפטונים, הבאריונים והבוזונים. מערכת זו מושפעת מהסביבה, מעונות השנה וממיקום גרמי השמיים כשם שמיקום הירח משפיע על הגאות והשפל.

מכאן ניתן להבין שכשם שכל מערכת פיזיולוגית מלווה במקבילה "אנרגטית", כל בעיה פיזית בגופנו מלווה במקבילה "אנרגטית".  הביטוי להיווצרות מצב מחלה בגוף, מצב של חוסר הרמוניה ברמת רקמה או מערכת מלווה ביצירת "חסימה" בזרימה האנרגטית, מעין "סתימה בצנרת האנרגטית" אותה צריך לפתוח על מנת להביא את המערכת לאיזון מחדש.

במערכות ההשתקפות תופיע ה"סתימה" כאזור מאוד רגיש למגע. למעשה, מחקרים מראים כי ברמה המולקולרית, במיקום המדויק של החסימה האנרגטית בנקודת ההשתקפות ישנה גם מעין "חסימה" מיקרוסקופית המתבטאת בדלקת מקומית, הפרשת מתווכי כאב וברגישות מוגברת.

גירוי של אותו אזור באמצעות עיסוי, מוקסה (קטורת), צבעים, זרעים, מגנטים ומחטים מביא לפתיחת החסימה ולתחילת תהליך הריפוי העצמי של הגוף.הבסיסיים דוגמת אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה. המטפלים המוסמכים מוזמנים להשתלב בהתנסות קלינית בטיפול התנדבותי בקהילה ואף במחקרים מדעיים במרכזים הרפואיים השונים.

הפצת השיטה הינה מבורכת ומעודדת ע"י נאיגוד גם ברמה בסיסית של ריפוי עצמי וריפוי קהילתי. מאידך הכשרת מטפלים ע"י מורים שאינם מורשים ומוסמכים להוראה ע"י האיגוד ("פיראטיים") הינה אסורה בשל חשש מפגיעה בשם הסו-ג'וק ושימוש לא נכון בשיטה.

מסיבות אלו, פועל האיגוד להסמכת מורים מורשים וכיום מתנהלת פעילות משפטית על מנת למנוע הוראה ע"י גופים שלא עברו הכשרה מתאימה ע"י האיגוד.

 
מטפלי סו-ג'וק באשר אתם, לא משנה היכן למדתם, כל עוד רוח הסו-ג'וק נושבת בכם, הצטרפו אלינו, יחד נדאג להשלמת החוסרים הדרושים ונשמח למנותכם לשגרירים שלנו ולהביא את הרפואה הזו לכל בחיוך

סו-ג'וק לכולם!!!
 


הכשרת מטפלים בסו-ג'וק

 מטפלי הסו-ג'וק עוברים מסלול הכשרה הכולל לימוד טכניקות איבחון וטיפול שונות המטפלות בגוף ובנפש ברבדים שונים. לאורך כל שנת הלימוד מתמודדים המטפלים עם מטופלים ברמות שונות. בסיום השנה מגיש המטפל עבודת גמר ועובר מבחנים עיוניים ומעשיים לצד התנסות קלינית המשולבת לרוב במחקר רפואי.

 

אודות המרכז
איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי ה-International Sujok Association) ISA), הינו גוף ללא מטרות רווח שמטרתו הפצת שיטת הסו-ג'וק בעולם, שמירה על רמה מקצועית ואתית גבוהה ביותר והשתלבות במערכת הרפואה הממלכתית. הגוף הינו הסמכות הבלעדית המורשית להפצת השיטה במרכזים שונים ברחבי העולם. האיגוד הוקם ע"י פרופ' פארק ג'יי וו ז"ל בשנת 1991  והוא מהווה מרכז של ידע מקצועי והנחייה רוחנית לכל העוסקים בשיטה. מבנה האיגוד מחולק למחלקות על פי תחומי האחריות השונים ביניהם מחלקת חינוך, מחלקת הפצה לקהילה, מחלקת מחקר ופיתוח, מחלקה לקשרים בינלאומיים ועוד. 

לקישור לאתר איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי הקש כאן
.  
מידע נוסף 


צור קשר
 

035252367
 073-7410217
0547474217

Web Design Company NYCSEO Specialists NY  |  Hosting & DomainWeb Design NYWebsite Maintenance | SEO Services NYC