ספר טיפול במערכות השתקפות  
  
 
"...גוף האדם הוא צורת חיים המהווה יקום זעיר ומאוזן היטב. מסיבה זו יש לגוף כל מה שצריך על מנת לשמר את החיים שבו ולשרוד בטבע כתופעה אינטגרלית ועצמאית..." (פרופ' פארק ג'יי וו).
בקוריאנית פירוש המילה "סו"- כף יד ו"ג'וֹק" - כף רגל.
שיטת הסו-ג'וק משלבת חוכמה עתיקה לצד הגיון מודרני. רבים כיום רואים אותה כ"טלפון החכם" של הרפואה המשלימה, פשוטה, יעילה ונותנת תוצאות כאן ועכשיו.
השיטה פותחה  בסוף שנות ה-80 על-ידי פרופסור למדעים מדרום קוריאה בשם פארק ג׳יי וו.
למעשה, שיטת הסו-ג'וק מחברת בין המדע הקלאסי של המערב ובין הידע שהצטבר על-ידי הרפואה המזרחית מן העידן העתיק.
השילוב מתבצע על פני כפות הידיים והרגליים.
 היעילות והפשטות של שיטת הסו-ג׳וק גרמו לתפוצתה המהירה במדינות שונות בכל העולם, כיום השיטה נלמדת ונחקרת במרכזים רפואיים ברחבי העולם.
כל אחד יכול להתמחות ביסודות הסו-ג׳וק בקלות ולפתור בעיות רפואיות נפוצות ללא שימוש בתרופות.
השיטה פשוטה ובטוחה לשימוש וזמינה לילדים ולמבוגרים, לרופאים, לצוותים רפואיים ולמטפלים מכל התחומים.
ברמות מתקדמות יותר הסו-ג'וק אינה רק דרך טיפול, אלא דרך להבין את החוקים הבסיסיים של החיים כחלק מתהליך של צמיחה והתפתחות רוחנית.
בסוף שנות ה-80, פרופ' פארק ג'יי וו אפיין את מערכות ההשתקפות בגוף האדם ומיפה למעלה מ-300 מפות שונות של גוף האדם על גבי כפות הידיים והרגליים. משלב זה החל תהליך התפתחות מואץ שהביא ליצירה ואפיון של כ-28 תורות מרפא שונות.
חלק מהשיטות דוגמת הסו-ג'וק קי, שש האנרגיות ודיקור שלושת המקורות נלמדות במסגרת הקורס השנתי להכשרת מטפלים בסו-ג'וק.
מערכות ההדמיה של גוף האדם בכפות הידיים והרגליים או מערכות ההשתקפות הינן הבסיס לכל תורות המרפא שפיתח פרופ' פארק. בפשטות, גירוי נקודת ההשתקפות הרגישה בכף היד מביא להמרצת תהליך הריפוי הטבעי בגופנו. בחוברת הזו נפרט מהן הדרכים המקובלות לגירוי נקודות ריפוי, באילו מצבים נבחר מערכות השתקפויות שונות ומה הם המצבים המתאימים להשתמש בשיטות הגירוי השונות.
 
החוברת שאתם מחזיקים ביד מיועדת ללוות אתכם בלימודי הקורס "סו-ג'וק - מערכות השתקפות מורחבות".
לתשומת לבכם, החוברת אינה מחליפה את הספרים של מייסד השיטה פרופ' פארק ג'יי וו אלא מהווה כלי עזר לתלמידים.
על מנת להיות מטפל טוב בסו-ג'וק מומלץ ללמוד מהספרות המקורית שנכתבה ע"י פרופ' פארק ג'יי וו, בה מפורטות השיטות כפי שפיתח אותן הפרופסור.
 
לקיום שלנו רבדים רבים. גם לריפוי רבדים שונים.
שיטת הסו-ג'וק כמערכת הפעלה מתאימה לכל אדם. כל אחד בהתאם לרמת התודעה והכישרון לומד להשתמש בשיטה בדרכים שונות.
ככל שרמת התודעה גבוהה יותר, היא מכילה רבדים רבים יותר של הקיום. במהלך לימודי הסו-ג'וק מומלץ ללמוד ממורים רבים ככל האפשר. החשיפה לתודעה שונה ודרכי טיפול ייחודיות יאפשרו לכם לקלוט את המרב משיטה מופלאה זו.
איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי אחראי על הפצת השיטה ברחבי העולם והבאת מרפא לכל בית בו הוא נדרש. במקביל פועל האיגוד למחקר מדעי של השיטה ואינטגרציה שלה למערכת הבריאות הממלכתית.
על כל שאלה או בעיה נשמח לעמוד לרשותכם ולתמוך בכל מה שקשור ללימודי הסו-ג'וק, בין אם ברמה התיאורטית או ברמה המעשית – טיפולית.

תוכן העניינים 

עמוד
6      מהי הסו-ג'וק?
11     תאוריית שלושת המקורות
24     פרק א' -  מערכות ההשתקפות בגוף האדם
27     פרק ב' -  מערכת ההשתקפות הסטנדרטית
44      פרק ג' – השתקפות החרק
46      פרק ד' - השתקפות מיני
48      פרק ה' – השתקפות יוגה
49      פרק ו' -  השתקפות שורש בידיים וברגליים
50      פרק ז' - השתקפויות סימטריות
56      פרק ח' – השתקפות נפח
62      פרק ט' – השתקפויות גזע: ריאות, כליות, לב   והשתקפות מעגלית
68      פרק י' - חרק גדול – מערכות יד-רגל
69      פרק י"א – מערכת "ראש חיה"
70      פרק י"ב - השתקפות צדית
68   פרק י"ג – הטיפול בסו-ג'וק: איתור נקודות ריפוי וטכניקות טיפוליות
73      פרק י"ד - בניית טיפול שלם
74      קשר איבר – מערכת תפקודית – רגש
75      נקודות אנרגיה
76      טיפול דרך השתקפות עמוד השדרה
 78       טכניקות לגירוי נקודות השתקפות: עיסוי, צבעים, זרעים, מגנטים ומחטים
90      כללי זהירות
91      מוקסה
95      ספרים לקריאה נוספת
 
 


מהי הסו-ג'וק?
 
הסו-ג'וק הינה שיטת ריפוי צעירה, יעילה ועוצמתית המשלבת חוכמה מהעידן העתיק לצד הגיון מודרני.
הנחת הבסיס בסו-ג'וק היא שהגוף הינו תופעה מושלמת ומאוזנת ועל כן אוצר בתוכו את כל מה שדרוש לקיום עצמאי.
בקוריאנית פירוש המילה "סו"- כף יד ו"ג'וק" - כף רגל.
סו-ג'וק הינה דרך טיפול המבוססת על הבנת החוקים הבסיסיים של הקיום.
השיטה מחברת בין המדע הקלאסי של המערב והידע שהצטבר על-ידי הרפואה המזרחית מן העידן העתיק. היעילות והפשטות של שיטת הסו-ג׳וק גרמו לתפוצתה המהירה במדינות שונות ברחבי העולם.
 
מקור השיטה
 
השיטה פותחה על-ידי פרופסור למדעים מדרום קוריאה בשם פארק ג׳יי וו.
פרופ' פארק חיבר אלמנטים מרפואות עתיקות דוגמת הרפואה הסינית, הרפואה ההודית, הרפואה הקוריאנית ועוד והביא ליצירת שיטה פשוטה לשימוש אשר מאגדת בתוכה חוכמות ריפוי עתיקות אשר משולבות עם ההגיון הרפואי המדעי.
בבסיס השיטה עומדות מערכות ההשתקפות (correspondence systems) הפזורות ברחבי הגוף. למעשה פזורות ברחבי הגוף מאות ואולי אלפי מערכות השתקפות ייצוגיות של גוף האדם. מערכות הדמייה אלו מדמות גוף שלם על איבר מסוים דוגמת אוזן, עין, אף, קרקפת, ברך, כפות רגליים וידיים, אצבעות ואפילו מקטע אצבע אחת. 
אותן מערכות השתקפות נמצאות בתהודה (רזוננס) עם אברים ומערכות תפקודיות בגוף באופן כזה שגירוי נקודות ריפוי על פני אותן מערכות השתקפות מביא להפעלת מערכת הולכת מסרים שמסתיימת בהחלמה טבעית ומושלמת. הגוף הינו יחידת קיום מושלמת וככזה מכיל בתוכו את כל המנגנונים והמרכיבים המאפשרים לו קיום עצמאי והחלמה ספונטנית מפגיעות שונות.

ברמה הטכנית, גירוי נקודות הריפוי בשיטת הסו-ג'וק יכול להתבצע ע"י עיסוי, שימוש בצבעים, מכשירי אור מיוחדים, זרעים, מגנטים, מוקסות, מחטים ועוד. (פרופ' פארק פירסם למעלה מ-300 ספרים בשפות שונות, בעברית ניתן למצוא מידע נוסף בספרים "סו-ג'וק לכולם" ו- "ריפוי בזרעים").
על פי פילוסופיית הסו-ג'וק, גוף האדם הינו תופעה מושלמת ומאוזנת היטב והתפיסה היא שהוא מודל של יקום מוקטן. לפיכך כל הכוחות שפועלים באיזון היקום, פועלים גם בקרבו, אנחנו מיקרוקוסמוס בתוך מקרוקוסמוס. הבנת הכוחות הבסיסיים הפועלים בעולם מאפשרת לנו להבין את הכוחות הפועלים בקרבינו.
בשיטת הסו-ג'וק, על בסיס מערכות ההשתקפות הפזורות בגופנו, התפתחו טכניקות ריפוי נוספות המבוססות על איזון מערכות הזרימה האנרגטיות בגוף דוגמת הצ'אקרות ההודיות (צ'אקרה בסנקסריט = גלגל), המרידיאנים הסינים: (מרידיאן = קו או תעלה ליניארית) ומערכת זרימה ספיראלית (סו-ג'וק קי). הזרימה החזקה והמאוזנת ביותר היא הזרימה הספירלית הנמצאת בכל מקום בטבע ומאחדת את שתי הזרימות האחרות - גלגל וקו. הזרימה הספיראלית שורה גם בגופנו ואחראית על יצירת המבנים הבסיסיים דוגמת ה-DNA, האברונים התוך תאיים והאיברים השונים.
 


 
   
למעשה אותה אנרגיה זורמת בגופנו ויתרה מזאת, חוסר איזון בין בריאות וחולי מתבטא באותן זרימות.
אנו בנויים מגוף פיזי מוכר אשר נחקר ואופיין במאות האחרונות מבחינה אנטומית ופיזיולוגית ע"י משירים מיוחדים שפותחו בצורה מדעית למדידת תדרים ואיכויות מסויימות. אולם במקביל אליו מתקיים גוף אנרגטי אשר מורכב מתהודות אנרגטיות וממערכות זרימה מטפיזיות המוזנות הן מבחוץ והן מבפנים. למעשה מערכות אלה, למרות שאינן נראות, הינן הרבה יותר מורכבות, רגישות ומתוחכמות מאשר המערכות הפיזיולוגיות.
כאשר נוצר מצב מחלה בגוף הפיזי, בגוף האנרגטי מסתמנת מעין חסימה בזרימה או מעין "פקק תנועה" באותה צנרת אנרגטית. פתיחת "פקק התנועה" יכולה להתבצע ע"י גירוי פיזי של השתקפות הנקודה החסומה במערכת האנרגטית (בריפוי על פי השתקפות), ע"י המרצת הזרימה האנרגטית בצורה פיזית על פני הגוף או ע"י הזרמה על פני מערכות ההשתקפות בידיים וברגליים.

אבל מהי בעצם אנרגיה?
למעשה כל דבר המצוי בעולמנו הוא צורת אנרגיה. נהוג לחלק את העולם שלנו לחלק פיזי המורכב מחלקיקים בגודל אטום ומעלה ולעולם מטפיזי המורכב מחלקיקים בגודל האטום ומטה. את הפיזי מאוד פשוט לחקור על בסיס תצפית ומדידה כיוון שבאמצעות מיקרוסקופ אלקטרונים ניתן להבחין באטום. המטפיזי הינו בעייתי יותר כיוון שחלקיקים מתחת לגודל האטום הינם בעייתיים למדידה.[1]

שלושת המקורות
החידוש העיקרי בתורת הסו-ג'וק לעומת הפילוסופיה הסינית העתיקה של הין והיאנג הינו תיאוריית שלושת המקורות. תיאוריה זו עוסקת במערכת יחסים בין ארבעה כוחות יסוד הנמצאים בבסיס כל תופעה המתרחשת ביקום. ארבעת הכוחות ומערכת הגומלין שלהם באים לידי ביטוי מרמת המבנה התת אטומי והמולקולארי דרך מבנה גוף האדם עד למערכת היחסים שבין גרמי השמיים. האינטראקציה בין הכוחות מתבטאת גם במערכות חברתיות או ממסדיות או במושגים מופשטים כגון מרחב או זמן.
הבנת החוקיות, הדפוסים החוזרים והסדר בעולמנו מאפשרת לנו להרחיב את התודעה ולהתחבר בצורה טובה יותר לתהליך המופלא הזה שנקרא – "חיים".
על מנת להבין את הכוחות ומשמעותם, נשתמש כדוגמה בתיאוריית הבריאה הפיזיקלית של עולמנו.
המדע המודרני טוען שהיקום שלנו נוצר כתוצאה מהמפץ הגדול.

לפי הסברה, רגע לפני המפץ הגדול במימד הזה לא היה כלום[2]  וברגע לאחר מכן כבר הופיע מגוון עצום של צורות שונות של גלקסיות, כוכבים ומערכות כוכבי לכת. הכל התחיל מנקודה בודדת ללא שום מימד. בו-זמנית עם המפץ הגדול נולדו החוקים הפיזיים של העולם שלנו, נבראו מימדי המרחב והזמן. דקות ראשונות לאחר הבריאה כל החומר שהתגלה היה מורכב רק מהאור ההתחלתי שהחל להתקרר ולהתפשט במהירות עצומה.
בהמשך, עם ירידת הטמפרטורה, כוח הכיווץ התחיל לפעול בניגוד לכוח ההתרחבות ובעקבות ההתקררות והכיווץ התאפשרה היווצרות חלקיקים. קווארקים, אלקטרונים, ניוטרונים ופרוטונים יצרו יחד אטומים. האטומים הרכיבו מולקולות והמולקולות יצרו כוכבים, גלקסיות ואת שאר מרכיבי היקום. האיזון בין כוחות ההתרחבות לכוחות הכיווץ נוצר בהמשך ההתפתחות, נוצרו כוכבי לכת ובחלקם התפתחו חיים.[1] זאת משום שחלקיקים תת אטומים מסוימים קרובים בגודלם לגודל חלקיק אור (פוטון). ברגע שפוגע בהם פוטון הם משנים את מיקומם. דבר זה הביא ל"עיקרון האי-ודאות" אותו פרסם הפיזיקאי זוכה פרס נובל ורנר הייזנברג בשנת 1927. 
[2] היום אפילו המדענים חולקים על נתון זה וחלקם סבורים כי מתקיימת מחזוריות בין הרס לבריאה ולכן טרם בריאת היקום הוא כבר נברא בעבר אינסוף פעמים.

 
 


הכשרת מטפלים בסו-ג'וק

 מטפלי הסו-ג'וק עוברים מסלול הכשרה הכולל לימוד טכניקות איבחון וטיפול שונות המטפלות בגוף ובנפש ברבדים שונים. לאורך כל שנת הלימוד מתמודדים המטפלים עם מטופלים ברמות שונות. בסיום השנה מגיש המטפל עבודת גמר ועובר מבחנים עיוניים ומעשיים לצד התנסות קלינית המשולבת לרוב במחקר רפואי.

 

אודות המרכז
איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי ה-International Sujok Association) ISA), הינו גוף ללא מטרות רווח שמטרתו הפצת שיטת הסו-ג'וק בעולם, שמירה על רמה מקצועית ואתית גבוהה ביותר והשתלבות במערכת הרפואה הממלכתית. הגוף הינו הסמכות הבלעדית המורשית להפצת השיטה במרכזים שונים ברחבי העולם. האיגוד הוקם ע"י פרופ' פארק ג'יי וו ז"ל בשנת 1991  והוא מהווה מרכז של ידע מקצועי והנחייה רוחנית לכל העוסקים בשיטה. מבנה האיגוד מחולק למחלקות על פי תחומי האחריות השונים ביניהם מחלקת חינוך, מחלקת הפצה לקהילה, מחלקת מחקר ופיתוח, מחלקה לקשרים בינלאומיים ועוד. 

לקישור לאתר איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי הקש כאן
.  
מידע נוסף 


צור קשר
 

035252367
 073-7410217
0547474217

Web Design Company NYCSEO Specialists NY  |  Hosting & DomainWeb Design NYWebsite Maintenance | SEO Services NYC