פיברומיאלגיה  
  
פיברומיאלגיה (דאבת השרירים)  Fibromyalgia,  הינה הפרעה כרונית ונפוצה המאופיינת בכאבי שרירים מפושטים, עייפות, חולשה כללית ומספר רב של "נקודות רגישות" (Tender points). הנקודות הרגישות מופיעות במקומות ממוקדים ברחבי בגוף, על פני הצוואר, הכתפיים, הגב התחתון, הירכיים ולרוב באזורי המרפקים והברכיים.
משמאל: מיקומן של 9 "נקודות רגישות" על פי הגדרות פיברומיאלגיה (מאת הקולג' האמריקאי לדלקות מפרקים, 1990).

 
 
בנוסף לכאבי השרירים, נוטים חולי הפיברומיאלגיה לסבול מדיכאונות, הפרעות שינה, כאבי ראש, רגישות לטמפ', התפרצויות כעס, תחושות נימול בגפיים, 
מעי רגיז, הפרעות זיכרון, הפרעות קוגניטיביות, הפרעות זיכרון ועוד.
נמצאה קורלציה בין הדבקה בנגיף EBV  ופיברומיאלגיה.
 
מאפייני הפיברומיאלגיה דומים בחלקם לתסמונת התשישות הכרונית (Chronic Fatigue Syndrome).
 
למעשה אין גורם אחד ברור שמביא להתפרצות המחלה על אף שנמצא קורלציה בין סטרס נפשי או פיזי, הדבקה 
בנגיפים שפוגעים בכבד (EBV, CMV) , טראומה נפשית או פיזית, רקע משפחתי ועוד...
 
בשיטת הסו-ג'וק נטפל בתופעת הפיברומיאלגיה בכמה היבטים:
 
א. ההיבט האנרגטי: נוכחות "הנקודות הרגישות" מרמז על חסימות אנרגטיות שהביאו להתפתחות המחלה. אחת הדרכים הטובות והיעילות ביותר לטיפול בחסימות הינה פתיחת הזרימה על פני  נקודות האנרגטיה בכף היד באמצעות מוקסה. (תרשים 1).
ב. נמצאה קורלציה בין חולי פיברומיאלגיה ורמה נמוכה של קורטיזול השמפורש מבלוטת האדרנל. על כן סטימולציה של בלוטת האדרנל באמצעות מוקסה גם משמשת לטיפול בפיברומיאלגיה. (תרשים 1)
ג. בהבנה של גורמי המחלה ככל הנראה מתרחשת הפרעה בכבד (האחראי על מערכת התנועה) ובמוח שאחראי על מערכת העצבים ותחושת הכאב, הירידה בפעילות הקוגניטיבית, הפרעות השינה ועוד. לפיכך, נעורר (סטימולציה) את נקודות ההשתקפות של הכבד והמוח. (תרשים 2– השתקפות מיני.)
ד. על פי 6 קי, נעבוד על מרידיאן ארוך כבד-מוח באמצעות צבעים, מגנטים או מחטים.
ה. בשלושת המקורות נתמוך בהיבט הרגשי – פיזור הרגשות הדומיננטים (צער, סבל, חרדה) וחיזוק
הרגשות המוחלשים (הנאה, סיפוק וכו') יכול בהחלט לסייע בטיפול במחלה.

 
 


הכשרת מטפלים בסו-ג'וק

 מטפלי הסו-ג'וק עוברים מסלול הכשרה הכולל לימוד טכניקות איבחון וטיפול שונות המטפלות בגוף ובנפש ברבדים שונים. לאורך כל שנת הלימוד מתמודדים המטפלים עם מטופלים ברמות שונות. בסיום השנה מגיש המטפל עבודת גמר ועובר מבחנים עיוניים ומעשיים לצד התנסות קלינית המשולבת לרוב במחקר רפואי.

 

אודות המרכז
איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי ה-International Sujok Association) ISA), הינו גוף ללא מטרות רווח שמטרתו הפצת שיטת הסו-ג'וק בעולם, שמירה על רמה מקצועית ואתית גבוהה ביותר והשתלבות במערכת הרפואה הממלכתית. הגוף הינו הסמכות הבלעדית המורשית להפצת השיטה במרכזים שונים ברחבי העולם. האיגוד הוקם ע"י פרופ' פארק ג'יי וו ז"ל בשנת 1991  והוא מהווה מרכז של ידע מקצועי והנחייה רוחנית לכל העוסקים בשיטה. מבנה האיגוד מחולק למחלקות על פי תחומי האחריות השונים ביניהם מחלקת חינוך, מחלקת הפצה לקהילה, מחלקת מחקר ופיתוח, מחלקה לקשרים בינלאומיים ועוד. 

לקישור לאתר איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי הקש כאן
.  
מידע נוסף 


צור קשר
 

035252367
 073-7410217
0547474217

Web Design Company NYCSEO Specialists NY  |  Hosting & DomainWeb Design NYWebsite Maintenance | SEO Services NYC