שיטת ה-Sam Won Dong  
  
שיטת ה- Sam Won Gong
 
QI - אנרגיית החיים   GONG - מיומנות

הצ'י-קונג הינו חלק בלתי נפרד מהרפואה הסינית העתיקה לצד הדיקור, צמחי המרפא והטווינה. תרגילי הצ'י-קונג הינם תרגילים עתיקים שנועדו לחיזוק וריפוי הגוף והנפש.

בעידן המודרני הידע פתוח לכל ויותר אנשים בעולם מתרגלים תורה עתיקה זו ומסוגלים להשתמש באנרגית החיים האוניברסלית לחיזוק וריפוי, להרגעה ולהפגת מתחים וכן לפיתוח עוצמה פנימית אותה ניתן ליישם בחיי היום-יום ולשם התפתחות רוחנית.

שיטת הסו-ג'וק הינה ה"סמארטפון" של הרפואה המשלימה, ה-cutting edge מבחינת יכולות הריפוי, קלות הלימוד ומהירות התגובה. במקביל לפיתוח שיטת ריפוי מופלאה זו, שקד פרופ' פארק ג'יי וו על פיתוח תרפיית תנועה של גוף ונפש אשר תאפשר פתיחה פיזית והנעה של המערכת האנרגטית בגוף בצורה של סדרת מתיחות המשלבות נשימה שכן הנשימה מכניסה את הצ'י – אנרגיית החיים לגוף

השיטה האחרונה שפיתח פרופ' פארק והראשונה במעלה שקבע כי יש ללמד הינה הסו-ג'וק קי. השיטה מבוססת על הנעת הקי (אנרגיית החיים בקוריאנית) על פני סדרה של תעלות המצויות על פני הגוף וכמובן על מערכות ההשתקפות בגוף האדם.
(להרחבה מומלץ לקרוא Finger Sujok ki, Park Jae Woo, Smile Academy 2010).
בקוריאנית משמעות המושג Sam Won היא שלושת המקורות ומכאן ה-Sam Won Gong  הינה אומנות תנועה שמטרתה להניע את אנרגיית החיים בגוף ולאפשר איזון גוף ונפש בדרך שלושת המקורות.


שיטת ה- Sam Won Gong מבוססת על הנעת הקי בתעלות המוכרות לנו משיטת הסו-ג'וק קי. השיטה מבוססת על סידרת מתיחות אשר פותחות את הזרימה האנרגטית בגוף האדם, בשילוב עם נשימה והתמקדות תודעתית באנרגיה הנעה.
ההתמקדות בתחושת הזרימה מאפשרת שידרוג התודעה באופן שמחדד ומעצים את היכולות הטיפוליות בשיטת הסו-ג'וק קי. שיטת ה- Sam Won Gong  משמשת ככלי לטיפול ואיזון עצמי, להעצמה אישית וכן ככלי עזר למטופלים להמשכת האפקט הטיפולי בביתם.

השיטה מהווה בסיס לטכניקת ריפוי חדשה One point Sam Won Gong, אשר משמשת ככלי לאבחון ולטיפול באיזון אנרגטי המבוסס על הסדרת הזרימה בערוצים באמצעות מתיחה ולחיצה על נקודות מעבר הערוצים בשורש כף היד, בבסיס הגולגולת ובקרסול.

במהלך הביקור האחרון של ד"ר מין-צ'ול פארק בארץ בחודש נובמבר, החל מחקר בנושא הטיפול במחלות נוירודגנרטיביות דוגמת פרקינסון, אלצהימר וטרשת נפוצה באמצעות ה- Sam Won Gong. במהלך הביקור, נפגש ד"ר פארק עם כ-12 חולים, מתוכם כ-8 הפגינו שיפור מידי בסימפטומים לאחר האיבחון ומציאת הערוץ החסום.


השיטה יעילה ביותר ומניבה תוצאות מידיות.

(להרחבה מומלץ לקרוא Finger Sujok ki, Park Jae Woo, Smile Academy 2010).
בקוריאנית משמעות המושג Sam Won היא שלושת המקורות ומכאן ה-Sam Won Gong  הינה אומנות תנועה שמטרתה להניע את אנרגיית החיים בגוף ולאפשר איזון גוף ונפש בדרך שלושת המקורות.

שיטת ה- Sam Won Gongמבוססת על הנעת הקי בתעלות המוכרות לנו משיטת הסו-ג'וק קי. השיטה מבוססת על סידרת מתיחות אשר פותחות את הזרימה האנרגטית בגוף האדם, בשילוב עם נשימה והתמקדות תודעתית באנרגיה הנעה.
ההתמקדות בתחושת הזרימה מאפשרת שידרוג התודעה באופן שמחדד ומעצים את היכולות הטיפוליות בשיטת הסו-ג'וק קי. שיטת ה- Sam Won Gong  משמשת ככלי לטיפול ואיזון עצמי, להעצמה אישית וכן ככלי עזר למטופלים להמשכת האפקט הטיפולי בביתם.

השיטה מהווה בסיס לטכניקת ריפוי חדשה One point Sam Won Gong, אשר משמשת ככלי לאבחון ולטיפול באיזון אנרגטי המבוסס על הסדרת הזרימה בערוצים באמצעות מתיחה ולחיצה על נקודות מעבר הערוצים בשורש כף היד, בבסיס הגולגולת ובקרסול.איור 2: הערוצים המופעלים  בשיטת ה- Sam Won Gongבמהלך הביקור האחרון של ד"ר מין-צ'ול פארק בארץ בחודש נובמבר, החל מחקר בנושא הטיפול במחלות נוירודגנרטיביות דוגמת פרקינסון, אלצהימר וטרשת נפוצה באמצעות ה- Sam Won Gong. במהלך הביקור, נפגש ד"ר פארק עם כ-12 חולים, מתוכם כ-8 הפגינו שיפור מידי בסימפטומים לאחר האיבחון ומציאת הערוץ החסום.


שיטת ה-Sam Won Dong הינה תרפיית תנועת גוף נפש נוספת שמבוססת על הנעת הזרימה הספיראלית בגוף.
במקור נקראה השיטה הטאי צ'י של החיוך. Tai Ji הינו פוטנציאל אינסופי והחיוך לפי משנתו של פרופ' פארק ותיאוריית שלושת המקורות הינו השלמות, מכאן הטאי צ'י של החיוך הינה הדרך להגיע לפוטנציאל ולשלמות אינסופית.
בשל ההשוואה לאומנות הלחימה הסינית הרכה  ה-Tai Chi, שונה שם הטאי צ'י של החיוך ל-. Sam Won Dong
התנועה לשלמות באמצעות שלושת המקורות. התרגול מבוסס על תודעת שלושת המקורות ומשלב תנועה אורכית ואופקית אשר ביחד יוצרות הנעה ספיראלית במרחב (איורים 3,4).

איור 3: מבנים ספיראלים בגוף האדם


 
 
 
איור 4: הזרימה הספיראלית על פני הידיים והרגליים


השיטה הינה נפלאה לאיזון גוף ונפש, כאימון גופני וכדרך להעצמה אישית ולמציאת האיזון הפנימי, הדרך לשדרוג התודעה ולהרמוניה עם המקור. הנעת האנרגיה הספיראלית בגוף מאפשרת לאזן מצבים של חוסר ועודף ולמנוע התפתחות מחלות. תרגול יומיומי של שיטת ה-Samwondong בעצם שקול לטיפול יומיומי בתרפיית הפיתול.
 
 


הכשרת מטפלים בסו-ג'וק

 מטפלי הסו-ג'וק עוברים מסלול הכשרה הכולל לימוד טכניקות איבחון וטיפול שונות המטפלות בגוף ובנפש ברבדים שונים. לאורך כל שנת הלימוד מתמודדים המטפלים עם מטופלים ברמות שונות. בסיום השנה מגיש המטפל עבודת גמר ועובר מבחנים עיוניים ומעשיים לצד התנסות קלינית המשולבת לרוב במחקר רפואי.

 

אודות המרכז
איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי ה-International Sujok Association) ISA), הינו גוף ללא מטרות רווח שמטרתו הפצת שיטת הסו-ג'וק בעולם, שמירה על רמה מקצועית ואתית גבוהה ביותר והשתלבות במערכת הרפואה הממלכתית. הגוף הינו הסמכות הבלעדית המורשית להפצת השיטה במרכזים שונים ברחבי העולם. האיגוד הוקם ע"י פרופ' פארק ג'יי וו ז"ל בשנת 1991  והוא מהווה מרכז של ידע מקצועי והנחייה רוחנית לכל העוסקים בשיטה. מבנה האיגוד מחולק למחלקות על פי תחומי האחריות השונים ביניהם מחלקת חינוך, מחלקת הפצה לקהילה, מחלקת מחקר ופיתוח, מחלקה לקשרים בינלאומיים ועוד. 

לקישור לאתר איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי הקש כאן
.  
מידע נוסף 


צור קשר
 

035252367
 073-7410217
0547474217

Web Design Company NYCSEO Specialists NY  |  Hosting & DomainWeb Design NYWebsite Maintenance | SEO Services NYC