לימודים שנה ג' בסו-ג'וק  
  

לימודי שנה ג' לקבלת התואר SJT 

לימודי שנה ג' מטעם איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי כוללים לימוד שיטות אבחון מתקדמות דוגמת אבחון על פי דופק וגלגל העין. לימוד הריפוי בזמן באמצעות שלושת המקורות, טיפול ב-4 נקודות המוח על פי שלושת המקורות. גישות ומפורטות של שלושת המקורות של מח העצם, שלושת המקורות של מערכת הלב וכלי הדם, שלושת המקורות של מערכת העצבים, תזונה על פי 6 קי, מדיטציית החיוך, One point sam won gong ועוד.
דרישות הלימודים הם סיום שנתיים של לימודי סו-ג'וק מטעם איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי.
קבלת התואר SJT תלויה בהגשת עבודה מסכמת ובפעילות התנדבותית מחקרית מטעם האיגוד במוסד רפואי מוכר.
 
 
תוכנית לימודים – הכשרת מטפלים שנה ג'
3.12.17 תל אביב ,28 מפגשים

חלק א' : נשימה מחייכת ומדיטציית החיוך (4 מפגשים ) החל מה3.12.17 מרצה: ד''ר זוהר יגיל

כאשר הכל מושלם והרמוני, החיוך נולד בצורה ספונטנית. ניתן להבין כי במידה מסוימת תמצית הקיום בעולם הזה מתמקדת ביצירת עולם מושלם, הרמוני ומחייך. אך רק בני האדם, כיצורים החיים המפותחים ביותר נושאים את היכולת ליצור חיוך אמיתי, מופלא והרמוני בסביבתם.
המשמעות הפילוסופית של החיוך. החיוך כתדר של שלמות. סוגים שונים של מדיטציית החיוך. הכרת חיוך הגוף (Sam won dong), חיוך הנפש וחיוך הנשמה. תרגול טכניקות שונות של מדיטציית החיוך ככלי טיפולי.
מדיטציית החיוך לטיפול בסוכרת, מדיטציית החיוך כטיפול ליתר ל"ד, מדיטציית החיוך ככלי לטיפול במחלות מעי דלקתיות, מדיטציית חיוך ככלי להשגת הרמוניה של הגוף בדרך הטבעית ביותר עבורו.

 

שיטות אבחון מתקדמות (6 מפגשים) החל מה14.1.18 מרצה: ד''ר זוהר יגיל

חזרה על אבחונים בסו-ג'וק: אבחון טופוגרפי, השתקפויות, צ'אקרות, אבחון על פי מרידיאן השריר, אבחון אפליקטיבי
אבחון באמצעות גלגל העין: אירידולוגיה לפי 6 הקי
ההיסטוריה של תורת האירידולוגיה, מידע בסיסי על הטופוגרפיה של מיקום איברים פנימיים במפות על האיריס. מגבלות של הגישה הטופוגרפית לאירידיולוגיה
ייחודיות האירידיולוגיה מנקודת המבט של תיאורית 6 הקי. מערכות פילוח ומערכות מעגליות על פני האיריס. סיווג של סימני איריס פי שש הקי. גישות לקביעת הקונסטיטוציה באמצעות ניתוח האיריס.
אירידולוגיה וטיפול במערכות המעגליות של כף היד
אבחון על דפקים על פי 6 הקי:
אבחון דופק "גן עדן, אדם, אדמה". האבחון של אנרגיה דומיננטית בדופק (ע"י השוואת קטרים​​). אבחון של אנרגיות הענף (הערכה של תדירות, הגדרה של עומק וצפיפות של דופק).
תרגול טכניקות אבחון דופק. טיפול בהתאם לתוצאות אבחון.
הספציפיות של אבחון דופק באמצעות שלושת המקורות.
ריפוי באמצעות הציפורניים
רקע היסטורי לריפוי באמצעות הציפורניים. אנטומיה ופיזיולוגיה של הציפורניים. הציפורניים ככלי אבחון.
מערכות ההשתקפות על פני הציפורניים: קורלציה בין ציפורניים לאיברים פנימיים, קורלציה בין ציפורניים לאיברים אנדוקריניים.
טכניקות לטיפול באמצעות הציפורניים: עיסוי ציפורניים, חימום, שימוש בצבעים ובאור, עבודה עם מגנטים, עבודה באמצעות דיקור ובאמצעות הקזת דם.
דוגמאות טיפוליות.

חלק ג': ריפוי בזמן Chronoacupuncture על פי שלושת המקורות (4 מפגשים) החל מ18.3.18 מרצה: ד''ר זוהר יגיל

מודל שלושת המקורות של הפקטורים המשפיעים על חיי האדם. מושג הזמן, טבע ומאפיינים. השפעת הזמן על מצבו הפיזי של האדם. טיפול בזמן (כרונואקופנקטורה) כדרך הטובה ביותר להשגת הרמוניה באמצעות טיפול שלושת המקורות. טיפול בזמן ככלי לשינוי החתמה שהשאירו אירועים טראומתיים מהעבר החל מתקופת ההתפתחות העוברית ועד לחיים הבוגרים. טיפול במחלות וסימפטומים שהחלו בגוף לאחר נקודת זמן מסוימת או לאחר אירוע משמעותי..
שימוש בלוח השנה הגרגוריאני כבסיס לחישובי ריפוי בזמן.
ריפוי בזמן מסוג ניוטו- קבוע – מעבר העונות, חישוב יחידות הזמן הבסיסיות: שנה, חודש\ יום ושעה. מערכת ה"נקודות הפתוחות" בשלושת המקורות. טיפול במחלות אשר מחמירות עם נטיה עונתית.
ריפוי בזמן מסוג- הומו – אובייקטיבי, חישוב יחידות הזמן הבסיסיות, מציאת נקודת הזמן הרלוונטית, התאמה למפרק ודרכי טיפול אפשריות.
ריפוי בזמן מסוג הטרו – סובייקטיבי – חישוב ציר הזמן הסובייקטיבי לכל אדם מרגע לידתו לרגע פטירתו, חישוב נקודות הזמן הבסיסיות, שנה, חודש, יום ודקה.
מציאת המפרק הרלוונטי ודרכי השפעה על נקודת זמן פתוחה.
דיקור בזמן מסוג ניוטרו – הטיפול המשולב.
ריפוי בזמן בשילוב קווי כף היד.
מציאת קונסטיטוציית לידה משמעותה מבחינת מערכות יחסים חברתיות ומשפחתיות,  והתאמת שם
 

חלק ד': טיפול ב-4 נקודות המוח על פי שלושת המקורות  (4 מפגשים) החל מה-29.4.18 מרצה: ד''ר זוהר יגיל

שיטת טיפול מתקדמת המבוססת על שלושת המקורות והשתקפות 4 הכוחות של שלושת המקורות על פני המוח. אבחון על פי מודל שלושת המקורות. טיפול על פי מודל שלושת המקורות. שימוש ב-4 נקודות המוח כמודל שלושת המקורות לאיזון הגוף.
הכרת חלוקות הגוף השונות לפי 4 הנקודות:
אברי חוש, רקמות, אברים מלאים, בלוטות אנדוקריניות, מערכות תפקודיות, מערכת נעצבים, מערכת הנשימה, מערכת ההפרשה, מערכת הרבייה, מערכת העיכול, הלב וכלי הדם, חלוקות מבניות של הגוף ועוד...
טכניקות טיפול באמצעות 4 הנקודות. תרגול טיפול ב-4 נקודות בפתולוגיות נפוצות
 

חלק ה': מערכת יהלום (4 מפגשים) החל מה10.6.18 מרצה: סמי ביתן

היכרות עם מערכת היהלום, הפרמידה ומצריים העתיקה. מרידיאני הליבה הפנימיים, צ'אקרות חיצוניות ופנימיות, סוגי זרימה שונים. אפיון סוגי הזרימה השונים וקביעת הכיוון הטיפולי. שימוש במערכת יהלום של השמש ומערכת היהלום של הירח
 

חלק ו': תרפיית הפיתול (2 מפגשים) מרצה :ד''ר יועד פוטרמילך החל מה-8.7.18

תרפיית הפיתול -Twist therapy הינה אחת השיטות היעילות והבטוחות ביותר לטיפול שפיתח פרופ' פארק ג'יי וו, מייסד שיטת הסו-ג'וק.השיטה מבוססת על פתיחת הזרימה הספיראלית בגוף האדם. הזרימה הספיראלית שנמצאת בכל תופעה בטבע החל מרמת החלקיקים התת אטומים (קווארקים, בוזונים, לפטונים וכו') וכלה במבנה הגלקסיות הינה הזרימה העוצמתית ביותר. היא נמצאת גם כמובן בבסיס החיים, ברמת המבנה התאי, ב-DNA ובמערכות גוף האדם.פרופ' פארק מצא דרך ייחודית ופשוטה לפתוח את הזרימה הספיראלית בגוף האדם ולאפשר לה לאזן בין מצבי חולי ובריאות באופן מידי. דגש רב ניתן לאיבחון ומציאת הכיוון המרפא ולטכניקה הטיפולית

חלק ז' : שלושת המקורות –מבנים היסטולוגיים ודרכי טיפול בפתולוגיות נפוצות (4 מפגשים) החל מה5.8.18 מרצה :ד''ר זוהר יגיל

מערכת העור: אפידרמיס, דרמיס, היפודרמיס
Stratum Basale, Stratum granulosum, stratum Spinosum, Stratum Lucidum.
הכרת סוגי התאים באפידרמיס – קרטינוציטים, מלנוציטים, תאי חישה, תאים דנדריטים
טיפול בסרטני עור: מלנומה, באזל סל קרצינומה, Prurigo nodularis, פסוריאזיס, PLP  ועוד.
מערכת העצבים: תאי הנוירוגליה: אוליגודנדרוציטים, תאי שוואן, אסטרוציטים, מיקרוציטים, אפנדימה, תפקידים והגדרות.
טיפול בעודף CSF, מחלות גנטיות  סרטנים נפוצים ועוד.
המערכת ההמטופואטית – חלוקה והגדרות:
תאי גזע פלוריפוטנטים, אריטרורציטים, טסיות, מגקריוציטים, לימפוציטים (BT) ותת משפחות, גרנולוציטים (נויטרופילים, אאוזינופילים, בזופילים), NK, תאי פיתום, מאקרופאגים, מונוציטים.
הכרת המערכת ההמטופואטית לפי שלושת המקורות ו-8 הקי, טיפול באנמיה, מחלות גנטיות, סרטני דם על פי סוגים: ALLCMLAML  ועוד.
טיפולים משולבים, כניסה לתת מבנים מוגדרים באמצעות שלושת המקורות: טיפול בעצב שנפגע בסוגרים של המעי הגס, טיפול בהפרעות קצב, טיפול בפרקינסון (substantia nigra) ועוד.
לקונסטיטוציות הלידה על פי מנטרת שלושת המקורות

 

 
דרישות הקורס:
 
•          נוכחות ב  90%  מהשיעורים.  28 מפגשים של 4 שעות סה"כ 112 שעות לימוד
•          סיום שנה ג'  וקבלת תעודת מטפל סו-ג'וק Sujok Therapist (SJT)  מטעם איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי מותנה  במעבר מבחן עיוני ומעשי.
•          זוהי תוכנית הלימודים החדשה והמעודכנת!
תלמידים וותיקים שמעוניינים לחזק את הידע שלהם יכולים להצטרף לנושא מסוים.
 


הכשרת מטפלים בסו-ג'וק

 מטפלי הסו-ג'וק עוברים מסלול הכשרה הכולל לימוד טכניקות איבחון וטיפול שונות המטפלות בגוף ובנפש ברבדים שונים. לאורך כל שנת הלימוד מתמודדים המטפלים עם מטופלים ברמות שונות. בסיום השנה מגיש המטפל עבודת גמר ועובר מבחנים עיוניים ומעשיים לצד התנסות קלינית המשולבת לרוב במחקר רפואי.

 

אודות המרכז
איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי ה-International Sujok Association) ISA), הינו גוף ללא מטרות רווח שמטרתו הפצת שיטת הסו-ג'וק בעולם, שמירה על רמה מקצועית ואתית גבוהה ביותר והשתלבות במערכת הרפואה הממלכתית. הגוף הינו הסמכות הבלעדית המורשית להפצת השיטה במרכזים שונים ברחבי העולם. האיגוד הוקם ע"י פרופ' פארק ג'יי וו ז"ל בשנת 1991  והוא מהווה מרכז של ידע מקצועי והנחייה רוחנית לכל העוסקים בשיטה. מבנה האיגוד מחולק למחלקות על פי תחומי האחריות השונים ביניהם מחלקת חינוך, מחלקת הפצה לקהילה, מחלקת מחקר ופיתוח, מחלקה לקשרים בינלאומיים ועוד. 

לקישור לאתר איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי הקש כאן
.  
מידע נוסף 


צור קשר
 

035252367
 073-7410217
0547474217

Web Design Company NYCSEO Specialists NY  |  Hosting & DomainWeb Design NYWebsite Maintenance | SEO Services NYC