ששת האנרגיות  
  

ששת האנרגיות : 


כאמור, אנרגיה היא מושג מופשט. כל ניסיון לתארו במילים גורם לסטייה מהמשמעות המקורית.
בעולם העתיק, לפני התפתחות מדע הרפואה, התייחסו הקדמונים לגוף האדם כישות עצמאית. מחלות לא נתפסו כבעלות אופי אינדיבידואלית בעל זהות ספציפית דוגמת מחלת הפסוריאזיס, אלא כחוסר איזון באורגניזם השלם אשר מתבטא בהתפרצות הפסוריאזיס 
 
למרות שבאותה תקופה המודעות לקיום גורמי מחלה דוגמת חיידקים או וירוסים לא הייתה רבה ההתחייסות לכל תהליך מחלה היה תהליך שנובע מכך שהגוף יצא מאיזון.

ואכן, אם ניקח פתוגן (מחולל מחלה) שכיח כמו נגיפי ה- Rhinovirus  שגורם להצטננות נפוצה או ההרפס. אדם שיחשף לנגיף בעודו מאוזן לא יפתח את המחלה בעוד אם יחשף לנגיף לאחר סטרס משפחתי או במקום העבודה עשוי לפתח תסמיני מחלה.

בעולם העתיק, על מנת לאפיין את חוסר האיזון האנרגטי אפיינו הקדמוניםו- 5 אלמנטים המצויים בגוף האדם ומקבילים לתופעות בטבע. האלמנטים נקבעו על פי אותן איכויות אנרגטיות אשר מתבטאות בטבע ובכל היצורים בטבע, כולל גוף האדם. בעולם העתיק ההשקפה הייתה כי בכל יצור חי מרגע לידתו  מתקיימים כל אותם אלמנטים בגופו בחוסר איזון קבוע ומושפעים הן ממיקום גרמי השמיים, ממחזור היום והלילה  ומעונות השנה והן מחשיפה של הגוף לתנאים קיצוניים או לגירויים מסוימים. בין כל האלמנטים נמצאים יחסי הזנה ובקרה ומידות האופי והאישיות נובעים מחוסר האיזון הקבוע באלמנטים האלה מזמן הלידה שלנו ובמשך ההתפתחות של חיינו.

 בראייה זו, מצבי מחלה נגרמים כאשר האיזון מופר לטובת אלמנט מסוים, כתוצאה מהשפעה פנימית או חיצונית ואז מתפתחת מחלה אשר נובעת מעודף או מחוסר באחד האלמנטים.

פרופ' פארק פעל להביא למציאת המכנה המשותף בין רפואות המזרח השונות, נקודת המוצא הייתה כי למעשה ישנה אמת אחת שצריכה לעמוד בבסיס כל הרפואות ושיכולה להתלכד עם התיאוריות שמוצאן מתרבויות השונות.

כך למעשה התפתחה תיאוריית ששת האלמנטים, או שש הקיעל מנת להבין את האנרגיות את משמעותן ואת ההרכב המאפיין שלהם בזמני בריאות וחולי לומדים מטפלי הסו-ג'וק לאבחן ולבנות לכל מטופל מפת הרכב אנרגטי שנקראת קונסטיטוציה אנרגטית. הקונסטיטוציה נבנית באמצעות תשאול ואבחון באמצעים שונים ולפיה מתבצע הטיפול. הטיפול באמצעות 6 הקי פועל לאיזון האיכויות אנרגטיות הדומיננטיות שאינן מאוזנות ולהביא את גוף המטופל לתפקוד אופטימלי. היתרון בטיפול בשש קי לעומת ההשתקפויות הינו שזהו טיפול מעמיק יותר שמטפל לא רק בסימפטום אלא גם בגורם ומאפשר לטפל בהפרעות שונות אשר לכאורה אינן קשורות אחת לשנייה. הטיפול באמצעות שש הקי מתבצע הן על גבי מרידיאני ביול (השתקפות מרידיאני הגוף על כפות הידיים והרגליים) והן על גבי צ'אקרות ביול (צ'אקרה = גלגלי אנרגיה פנימיים הממוקמים בסמוך לעמוד השדרה).

דוגמה לטיפול בשש קי : טיפול בנדודי שינה, דלקות מפרקים וכאבי שרירים נודדים, אלרגיות לאבק ולחתולים, התפרצויות כעס ובעיית ריכוז יתבצע באמצעות איזון תעלה אנרגטית אחת שמתווכת את זרימת אנרגיית הרוח.
 


הכשרת מטפלים בסו-ג'וק

 מטפלי הסו-ג'וק עוברים מסלול הכשרה הכולל לימוד טכניקות איבחון וטיפול שונות המטפלות בגוף ובנפש ברבדים שונים. לאורך כל שנת הלימוד מתמודדים המטפלים עם מטופלים ברמות שונות. בסיום השנה מגיש המטפל עבודת גמר ועובר מבחנים עיוניים ומעשיים לצד התנסות קלינית המשולבת לרוב במחקר רפואי.

 

אודות המרכז
איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי ה-International Sujok Association) ISA), הינו גוף ללא מטרות רווח שמטרתו הפצת שיטת הסו-ג'וק בעולם, שמירה על רמה מקצועית ואתית גבוהה ביותר והשתלבות במערכת הרפואה הממלכתית. הגוף הינו הסמכות הבלעדית המורשית להפצת השיטה במרכזים שונים ברחבי העולם. האיגוד הוקם ע"י פרופ' פארק ג'יי וו ז"ל בשנת 1991  והוא מהווה מרכז של ידע מקצועי והנחייה רוחנית לכל העוסקים בשיטה. מבנה האיגוד מחולק למחלקות על פי תחומי האחריות השונים ביניהם מחלקת חינוך, מחלקת הפצה לקהילה, מחלקת מחקר ופיתוח, מחלקה לקשרים בינלאומיים ועוד. 

לקישור לאתר איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי הקש כאן
.  
מידע נוסף 


צור קשר
 

035252367
 073-7410217
0547474217

Web Design Company NYCSEO Specialists NY  |  Hosting & DomainWeb Design NYWebsite Maintenance | SEO Services NYC