מצטערים, ההרשמה הסתיימה.

החיוך מופיע בצורה ספונטנית כאשר משהו יפה, מופלא, הרמוני ומושלם מתרחש. החיוך הינו אחד הערוצים החשובים ביותר להשגת הרמוניה ושלמות, החיים בחיוך. מדיטציית החיוך הינה דרך מסודרת ומדעית לאפשר למתרגל לשלב את החיוך כחלק אינטגרלי מתהליך המדיטציה באמצעותו הופך האדם מודע למשמעות האמיתית של קיומו. הגעה למצב של שלמות עצמית, חיים מלאי חיוך ומשוחררים מכל סוג של סבל. תרגול של מדיטציית החיוך יכול לסייע לאדם להגיע למצב של הבנה מושלמת והכרה במהות הקיום ומטרת חייו. מפגש זה הינו מפגש ראשון מתוך סדרה של 4 מפגשים שעוסקים במדיטציית החיוך של הגוף, הנפש, החיים והנשמה מהו החיוך, מהי השלמות? מדוע החיוך הוא השלמות? מה משמעות הניוטרו בעולמנו ואיזה דרכים יש לנו על מנת להתחבר לשלמות היקומית


  • תאריך: 27/11/2019 09:00
  • מיקום ישראל ב"ק 3, Tel Aviv-Yafo, Israel (מפה)
  • מידע נוסף: איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי סניף ישראל

תיאור

מדיטציית החיוך של הנשמה

הנשמה הינה אחד מהמרכיבים היסודיים של העצמי אשר בעלת אפקט מכריע על העצמי. אבל עקב אופייה אנחנו מתקשים להבחין בנוכחותה. הנשמה מתקיימת אבל נראה שהיא לא נוכחת ושאין לה קשר לעצמי.

האמת היא שלנשמה יש אופי אפס. היא שולטת במרחב התת מודע ומכוונת את הפעילויות בעולם המודע, משפיעה בכך על החיים האמיתיים.

הנשמה מחברת אותנו לעולם אפס, מקום משכנה של "רוח הבריאה". הנשמה הינה למעשה "גילגול" של רוח הבריאה אשר יצרה את העולם האמיתי. היות ורוח הבריאה מכילה את החיוך המקורי, הנשמה במקורה בעלת אופי מחייך.

מכאן, כל הנשמות הינן נשמות מחייכות אשר תמיד מחייכות.

המשימה הראשונה של מדיטציית החיוך של הנשמה היא תהליך ההתעוררות של הנשמה הבלי נראית. הנשמה הינה אחת מהמרכיבים הבסיסיים של העצמי. עלינו להיות משוכנעים שהנשמה אכן מחייכת באמצעות המדיטציה.

זו אכן נשמה אמיתית של אנשים שמתקיימת ומחייכת. מודטים על זה שהנשמה מחייכת אנחנו ממשיכים לחייך עד שהנשמה מחייכת אל הנפש ואל הגוף.

היות ולנשמה אופי אפס, הנשמה אינה יכולה בגלוי לבטא את קיומה וחיוך הנשמה לא מופיע בצורה מחייכת פיזית. חיוך הנשמה יכול להתבטא בדרכים שונות: כאשר יפעל על הנפש יהפוך לחיוך של הנפש, כאשר יפעל על הגוף יהפוך לחיוך גוף, כאשר יפעל על החיים יהפוך לחיוך החיים.

מכאן, בכל מקום שיש חיוך של נפש, יש חיוך של נשמה. בכל מקום שבו חיוך של גוף, יש קצב של חיוך של נשמה. בכל מקום בו יש חיוך של החיים, יש חיוך של נשמה כהשתקפות של החיוך המקורי. חיוך הנפש וחיוך הגוף מגיעים להרמוניה רק בנוכחות חיוך הנשמה, רק אז נולד חיוך החיים.

לבסוף, חיוך הנשמה מתחיל לבטא את נוכחותו, אחרי שהפך את חיוכי הנפש המגוונים לחיוך רגוע, אנחנו מודטים שחיוך הנפש הפך לאינסופי.

ברגע החיבור לחיוך של הנשמה  אנחנו מודטים שחיוך הנפש שמשתנה ללא הרף הופך יציב, מקבל את מאפייני הקביעות. כאשר חיוך הנשמה וחיוך הנפש מתמזגים, חיוך הנפש מבטא את חיוך הנשמה, ונשלח לבקר בעולם האפס ולפגוש את החיוך המקורי.

ברגע שחיוך הנשמה פוגש בחיוך הגוף, הגוף מפסיק לזוז, מגביל את תנועותיו ומתחיל לנוע בתנועות איטיות ורכות. כאשר חיוך הנשמה פועל על הגוף, הגוף מתחיל בתנועות קטנות כמעט ובלתי ניתנות לזיהוי, אבל אנחנו לא מודעים לכיצד ולהיכן  הגוף נע. בשלב זה אנחנו מודטים שחיוך הגוף הופך קבוע ואנחנו מודטים שגופנו הפך לגוף מחייך ללא כל מחלה. אנחנו מודטים שבתהליך ההרמוניזציה של חיוך הנשמה עם חיוך הנפש וחיוך הגוף, החיוך של החיים נולד.

הוא ממלא את הנפש הגוף והנשמה בחיוניות, שולח כוח חיים אליהם. החיבור בין חיוך הנשמה לחיוך החיים מאיר את כל חיינו בחיוך קבוע.

אנחנו מודטים כי כעת בחיינו, יש מצב של חיוך של הנשמה שמקבל הזנה מהחיוך המקורי ויש לנו כוח חיים אדיר בקביעות.

לבסוף חיוך הנשמה משרה חיוך על הנפש הגוף והחיים והמדיטציה מתבצעת בצורה מוצלחת על מנת לחבר אותם ולהביאם למצב מחייך וקבוע.

כעת, הקיום של חיוך הנשמה מוגשם והמדיטציה שמכוונת לחיוך של הנשמה מבוצעת. אם הנפש, הגוף או החיים מסיבה כלשהי מאבדים את החיוך, ניתן לבצע את מדיטציית החיוך של הנשמה על מנת לעשותם מחוייכים.

במהלך תהליך המדיטציה, מגיעה התובנה כי כולם מחוברים יחד באחדות באמצעות ערוץ עולם האפס. הדלת פתוחה כעת לחייך את הנשמות של אנשים אחרים ולחייך את הנפש, הגוף והחיים של כל היצורים החיים.

אם יש צורך, באמצעות מדיטציית החיוך של הנשמה, אנחנו יכולים לחבר את העצמי עם החיוך המקורי ולהשתמש בערוץ זה על מנת לחייך כל קיום בעולם הזה.לימודי סו-ג'וק שנה ג' לקבלת התואר SJT 

לימודי שנה ג' בסו-ג'וק מטעם איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי כוללים לימוד שיטות אבחון מתקדמות דוגמת אבחון על פי דופק וגלגל העין. לימוד הריפוי בזמן באמצעות שלושת המקורות, טיפול ב-4 נקודות המוח על פי שלושת המקורות. גישות ומפורטות של שלושת המקורות של מח העצם, שלושת המקורות של מערכת הלב וכלי הדם, שלושת המקורות של מערכת העצבים, תזונה על פי 6 קי, מדיטציית החיוך, One point sam won gong ועוד.
דרישות הלימודים הם סיום שנתיים של לימודי סו-ג'וק מטעם איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי.
קבלת התואר SJT תלויה בהגשת עבודה מסכמת ובפעילות התנדבותית מחקרית מטעם האיגוד במוסד רפואי מוכר.

 

 

חלק א' : נשימה מחייכת ומדיטציית החיוך   מרצה: ד''ר זוהר יגיל

כאשר הכל מושלם והרמוני, החיוך נולד בצורה ספונטנית. ניתן להבין כי במידה מסוימת תמצית הקיום בעולם הזה מתמקדת ביצירת עולם מושלם, הרמוני ומחייך. אך רק בני האדם, כיצורים החיים המפותחים ביותר נושאים את היכולת ליצור חיוך אמיתי, מופלא והרמוני בסביבתם.

המשמעות הפילוסופית של החיוך. החיוך כתדר של שלמות. סוגים שונים של מדיטציית החיוך. הכרת חיוך הגוף (Sam won dong), חיוך הנפש וחיוך הנשמה. תרגול טכניקות שונות של מדיטציית החיוך ככלי טיפולי.

מדיטציית החיוך לטיפול בסוכרת, מדיטציית החיוך כטיפול ליתר ל"ד, מדיטציית החיוך ככלי לטיפול במחלות מעי דלקתיות, מדיטציית חיוך ככלי להשגת הרמוניה של הגוף בדרך הטבעית ביותר עבורו.

חלק ב':שיטות אבחון מתקדמות. מרצה: ד''ר זוהר יגיל

חזרה על אבחונים בסו-ג'וק: אבחון טופוגרפי, השתקפויות, צ'אקרות, אבחון על פי מרידיאן השריר, אבחון אפליקטיבי
אבחון באמצעות גלגל העין: אירידולוגיה לפי 6 הקי
ההיסטוריה של תורת האירידולוגיה, מידע בסיסי על הטופוגרפיה של מיקום איברים פנימיים במפות על האיריס. מגבלות של הגישה הטופוגרפית לאירידיולוגיה
ייחודיות האירידיולוגיה מנקודת המבט של תיאורית 6 הקי. מערכות פילוח ומערכות מעגליות על פני האיריס. סיווג של סימני איריס פי שש הקי. גישות לקביעת הקונסטיטוציה באמצעות ניתוח האיריס.
אירידולוגיה וטיפול במערכות המעגליות של כף היד
אבחון על דפקים על פי 6 הקי:
אבחון דופק "גן עדן, אדם, אדמה". האבחון של אנרגיה דומיננטית בדופק (ע"י השוואת קטרים). אבחון של אנרגיות הענף (הערכה של תדירות, הגדרה של עומק וצפיפות של דופק).
תרגול טכניקות אבחון דופק. טיפול בהתאם לתוצאות אבחון.
הספציפיות של אבחון דופק באמצעות שלושת המקורות.
ריפוי באמצעות הציפורניים
רקע היסטורי לריפוי באמצעות הציפורניים. אנטומיה ופיזיולוגיה של הציפורניים. הציפורניים ככלי אבחון.
מערכות ההשתקפות על פני הציפורניים: קורלציה בין ציפורניים לאיברים פנימיים, קורלציה בין ציפורניים לאיברים אנדוקריניים.
טכניקות לטיפול באמצעות הציפורניים: עיסוי ציפורניים, חימום, שימוש בצבעים ובאור, עבודה עם מגנטים, עבודה באמצעות דיקור ובאמצעות הקזת דם.
דוגמאות טיפוליות.

חלק ג': ריפוי בזמן Chronoacupuncture על פי שלושת המקורות מרצה: ד''ר זוהר יגיל

מודל שלושת המקורות של הפקטורים המשפיעים על חיי האדם. מושג הזמן, טבע ומאפיינים. השפעת הזמן על מצבו הפיזי של האדם. טיפול בזמן (כרונואקופנקטורה) כדרך הטובה ביותר להשגת הרמוניה באמצעות טיפול שלושת המקורות. טיפול בזמן ככלי לשינוי החתמה שהשאירו אירועים טראומתיים מהעבר החל מתקופת ההתפתחות העוברית ועד לחיים הבוגרים. טיפול במחלות וסימפטומים שהחלו בגוף לאחר נקודת זמן מסוימת או לאחר אירוע משמעותי..

שימוש בלוח השנה הגרגוריאני כבסיס לחישובי ריפוי בזמן.

ריפוי בזמן מסוג ניוטו- קבוע – מעבר העונות, חישוב יחידות הזמן הבסיסיות: שנה, חודש\ יום ושעה. מערכת ה"נקודות הפתוחות" בשלושת המקורות. טיפול במחלות אשר מחמירות עם נטיה עונתית.

ריפוי בזמן מסוג- הומו – אובייקטיבי, חישוב יחידות הזמן הבסיסיות, מציאת נקודת הזמן הרלוונטית, התאמה למפרק ודרכי טיפול אפשריות.

ריפוי בזמן מסוג הטרו – סובייקטיבי – חישוב ציר הזמן הסובייקטיבי לכל אדם מרגע לידתו לרגע פטירתו, חישוב נקודות הזמן הבסיסיות, שנה, חודש, יום ודקה.

מציאת המפרק הרלוונטי ודרכי השפעה על נקודת זמן פתוחה.

דיקור בזמן מסוג ניוטרו – הטיפול המשולב.

ריפוי בזמן בשילוב קווי כף היד.

מציאת קונסטיטוציית לידה משמעותה מבחינת מערכות יחסים חברתיות ומשפחתיות, והתאמת שם

 

חלק ד': טיפול ב-4 נקודות המוח על פי שלושת המקורות  מרצה: ד''ר זוהר יגיל

שיטת טיפול מתקדמת המבוססת על שלושת המקורות והשתקפות 4 הכוחות של שלושת המקורות על פני המוח. אבחון על פי מודל שלושת המקורות. טיפול על פי מודל שלושת המקורות. שימוש ב-4 נקודות המוח כמודל שלושת המקורות לאיזון הגוף.

הכרת חלוקות הגוף השונות לפי 4 הנקודות:

אברי חוש, רקמות, אברים מלאים, בלוטות אנדוקריניות, מערכות תפקודיות, מערכת נעצבים, מערכת הנשימה, מערכת ההפרשה, מערכת הרבייה, מערכת העיכול, הלב וכלי הדם, חלוקות מבניות של הגוף ועוד...

טכניקות טיפול באמצעות 4 הנקודות. תרגול טיפול ב-4 נקודות בפתולוגיות נפוצות

 

חלק ה': מערכת יהלום מרצה: ד"ר זוהר יגיל

היכרות עם מערכת היהלום, הפרמידה ומצריים העתיקה. מרידיאני הליבה הפנימיים, צ'אקרות חיצוניות ופנימיות, סוגי זרימה שונים. אפיון סוגי הזרימה השונים וקביעת הכיוון הטיפולי. שימוש במערכת יהלום של השמש ומערכת היהלום של הירח
 

חלק ו': תרפיית הפיתול  מרצה ד"ר זוהר יגיל

תרפיית הפיתול -Twist therapy הינה אחת השיטות היעילות והבטוחות ביותר לטיפול שפיתח פרופ' פארק ג'יי וו, מייסד שיטת הסו-ג'וק.השיטה מבוססת על פתיחת הזרימה הספיראלית בגוף האדם. הזרימה הספיראלית שנמצאת בכל תופעה בטבע החל מרמת החלקיקים התת אטומים (קווארקים, בוזונים, לפטונים וכו') וכלה במבנה הגלקסיות הינה הזרימה העוצמתית ביותר. היא נמצאת גם כמובן בבסיס החיים, ברמת המבנה התאי, ב-DNA ובמערכות גוף האדם.פרופ' פארק מצא דרך ייחודית ופשוטה לפתוח את הזרימה הספיראלית בגוף האדם ולאפשר לה לאזן בין מצבי חולי ובריאות באופן מידי. דגש רב ניתן לאיבחון ומציאת הכיוון המרפא ולטכניקה הטיפולית

חלק ז' : שלושת המקורות –מבנים היסטולוגיים ודרכי טיפול בפתולוגיות נפוצות  מרצה :ד''ר זוהר יגיל

מערכת העור: אפידרמיס, דרמיס, היפודרמיס

Stratum Basale, Stratum granulosum, stratum Spinosum, Stratum Lucidum.

הכרת סוגי התאים באפידרמיס – קרטינוציטים, מלנוציטים, תאי חישה, תאים דנדריטים

טיפול בסרטני עור: מלנומה, באזל סל קרצינומה, Prurigo nodularis, פסוריאזיס, PLP  ועוד.

מערכת העצבים: תאי הנוירוגליה: אוליגודנדרוציטים, תאי שוואן, אסטרוציטים, מיקרוציטים, אפנדימה, תפקידים והגדרות.

טיפול בעודף CSF, מחלות גנטיות סרטנים נפוצים ועוד.

המערכת ההמטופואטית – חלוקה והגדרות:

תאי גזע פלוריפוטנטים, אריטרורציטים, טסיות, מגקריוציטים, לימפוציטים (B, T) ותת משפחות, גרנולוציטים (נויטרופילים, אאוזינופילים, בזופילים), NK, תאי פיתום, מאקרופאגים, מונוציטים.

הכרת המערכת ההמטופואטית לפי שלושת המקורות ו-8 הקי, טיפול באנמיה, מחלות גנטיות, סרטני דם על פי סוגים: ALL, CML, AML  ועוד.

טיפולים משולבים, כניסה לתת מבנים מוגדרים באמצעות שלושת המקורות: טיפול בעצב שנפגע בסוגרים של המעי הגס, טיפול בהפרעות קצב, טיפול בפרקינסון (substantia nigra) ועוד.

לקונסטיטוציות הלידה על פי מנטרת שלושת המקורות

חלק ח': יחסי מטפל-מטופל. 

  • החוזה הטיפולי והסטינג הטיפולי
  • הזדהות והשלכה בטיפול
  • מיומנויות תקשורת אמפטית ושפת גוף
  • תקשורת מקרבת על פי מרשל רוזנברג ועל פי שלושת המקורות - שפה לחיבור חיים
  • שימוש בתקשורת מקרבת על מנת להתחבר למה שחי אצל המטופל ובאמצעות זאת לפתוח את החיבור ואת זרימת אנרגיית החיים
  • אתיקה טיפולית


דרישות הקורס:


•          נוכחות ב  90%  מהשיעורים.  30 מפגשים של 4 שעות סה"כ 120 שעות לימוד שחלקם יועברו בצורה של התנסות קלינית ומחקר עם מוסד רפואי או אקדמי

•          סיום שנה ג'  וקבלת תעודת מטפל סו-ג'וק Sujok Therapist (SJT)  מטעם איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי מותנה  במעבר מבחן עיוני ומעשי.

•          זוהי תוכנית הלימודים החדשה והמעודכנת!

תלמידים וותיקים שמעוניינים לחזק את הידע שלהם יכולים להצטרף לנושא מסוים.מחיר הקורס: 7750 ש"ח כולל חברות באיגוד הסו-ג'וק הבינלאומי או חידוש חברות לחברי האיגוד משנת לימודים קודמת