מצטערים, ההרשמה הסתיימה.

חיוך מופיע בצורה ספונטנית כאשר משהו יפה, מופלא, הרמוני ומושלם מתרחש. החיוך הינו אחד הערוצים החשובים ביותר להשגת הרמוניה ושלמות, החיים בחיוך. מדיטציית החיוך הינה דרך מסודרת ומדעית לאפשר למתרגל לשלב את החיוך כחלק אינטגרלי מתהליך המדיטציה באמצעותו הופך האדם מודע למשמעות האמיתית של קיומו. הגעה למצב של שלמות עצמית, חיים מלאי חיוך ומשוחררים מכל סוג של סבל. תרגול של מדיטציית החיוך יכול לסייע לאדם להגיע למצב של הבנה מושלמת והכרה במהות הקיום ומטרת חייו. מפגש זה הינו מפגש ראשון מתוך סדרה של 4 מפגשים שעוסקים במדיטציית החיוך של הגוף, הנפש, החיים והנשמה מהו החיוך, מהי השלמות? מדוע החיוך הוא השלמות? מה משמעות הניוטרו בעולמנו ואיזה דרכים יש לנו על מנת להתחבר לשלמות היקומית


 • תאריך: 13/11/2019 09:00
 • מיקום ישראל ב"ק 3, Tel Aviv-Yafo, Israel (מפה)
 • מידע נוסף: איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי סניף ישראל

תיאור

מדיטציית החיוך


מדיטציה (Meditation) או בעברית התבוננות (לפי האקדמיה – בוננות), הינה מצב של תודעה מושלמת, מצב הרמוני של תודעה בלתי מוגבלת אשר מאפשר לראות הרמוניה בכל דבר.

המדיטציה התקיימה בהודו לפני אלפי שנים ותורגלה רבות ע"י אנשים על בסיס יומיומי. המדיטציה שימשה ככלי להגשמת חיים שמחים, מספקים והרמוניים במטרה להשיג את השלמות העצמית, מטרת החיים.

בודהה האמין שהמדיטציה הינה אחת משמונת הדרכים להשתחרר ממעגל הסבל.

במאה השניה לספירה, המתבודד המפורסם פטנג'לי, פיתח שיטת שמונה שלבים להביא את הנפש למצב של שלמות – ראג' יוגה. השלב השישי של התהליך הינו ריכוז והשלב השביעי הוא מדיטציה, כלומר באמצעות המדיטציה המתרגל יכול לא רק להשתחרר ממעגל הסבל אלא גם להגיע לרמה של שלמות עצמית.

גם בעולם המערבי, מחקרים מראים כי שימוש במדיטציה באופן יומיומי יכול לשמש כ"תרופת מנע" לאורח החיים האינטנסיבי והעמוס בחיים המודרניים. המדיטציה מרגיעה את הנפש, מאפשרת התחברות לעצמי ומהווה דרך להשגת השלמות העצמית.

החיוך הינו גם תופעה בסיסית בחיינו. העובדה שתינוק בן יומו מתחיל לחייך חיוך זוהר, טהור ורגוע מוכיחה ללא צורך בהסברים את חשיבות החיוך כמצרך חיוני לחיים.

החיוך מופיע בצורה ספונטנית כאשר משהו יפה, מופלא, הרמוני ומושלם מתרחש.

החיוך הינו אחד הערוצים החשובים ביותר להשגת הרמוניה ושלמות, החיים בחיוך.

מדיטציית החיוך הינה דרך מסודרת ומדעית לאפשר למתרגל לשלב את החיוך כחלק אינטגרלי מתהליך המדיטציה באמצעותו הופך האדם מודע למשמעות האמיתית של קיומו. הגעה למצב של שלמות עצמית, חיים מלאי חיוך ומשוחררים מכל סוג של סבל.

תרגול של מדיטציית החיוך יכול לסייע לאדם להגיע למצב של הבנה מושלמת והכרה במהות הקיום ומטרת חייו.הכנת הנפש למדיטציית החיוך

ראשית, על המתרגל לרצות לחיות חיים מחייכים. להיות מוכן נפשית ליצור חיים חדשים ע"י שינוי שגרת החיים הנוכחית לחיים חדשים ומחייכים. בשלב הראשון יש לקבוע מסגרת נוקשה של תרגול מדיטציה קבוע ומסודר.

ההכנה הנפשית למדיטציה כרוכה בהחלטה לתרגל מדיטציה באופן קבוע וברצון מודע ואמיתי לחיות חיים מחייכים.

אנחנו מחליטים לבחור בשיטה של מדיטציית החיוך כיוון שיש לנו חלום לחיות חיים חדשים ומופלאים, לשפר את יחסי האנוש שלנו ולפתור בעיות יומיומיות באמצעות הנפש המחייכת.

אם החיוך כה מופלא, יש ביכולתו את הכוח להשיג הצלחה ולכן עלינו לאפיין מראש מה ברצוננו להשיג מהחיוך המסתורי לפני שנתחיל את מדיטציית החיוך.

החיוך מרגיע את הנפש, משחרר דאגות קטנות, חרדות שאינן הכרחיות ומפיג מתחים ולחצים. לכן חיוני שיהיה לנו את הנחישות לשנות עצמנו למצב של עצמי מחייך ע"י לימוד ותרגול של מדיטציית החיוך.

החיוך מקדם העצמה אישית, תרגול מדיטציית חיוך הינו דרך יעילה להגשמה עצמית אשר עוזר להתגבר על צרות אופקים וכסילות שמייצרים פירות המבשילים לסבל.

לבסוף, ללא כל סיבה ניכרת לעין, יתכן שיהיה לנו רצון ללמוד את מדיטציית החיוך רק כי אנחנו אוהבים לחייך.

חשוב מאוד להשתתף במדיטציית החיוך בגישה חיובית, תחושה טובה לגבי החיוך וכוונה חזקה לחייך.

רק בתנאי זה "שערי החיוך" יפתחו לרווחה ונזכה להזדמנות לחיות חיים מחייכים עם כל היתרונות המגוונים שמעניקה לנו מדיטציית החיוך.

מרגע שאנו מתחילים במדיטציית החיוך, עלינו ללמוד את החיוך לעומקו ומנקודה זו להתחיל בחיים חדשים עם חיוך לנצח.

גישה נכונה ומודעות מסייעים מאוד לבצע בהצלחה את מדיטציית החיוך. ברגע שהחלטנו בדעה נחושה למעשה עברנו את מחצית הדרך וכבר נכנסנו למדיטציית

 החיוך.

תרגול קצר של מדיטציית החיוך


 • שבו בתנוחה נוחה , השתדלו לשמור על גב ישר וזקוף ועצמו את העיניים.
 • דמיינו גורם שמביא לחיוך, התבוננות בפרח מושלם, שמיעה של ציוצי ציפורים הרמוניים, יצירה מוזיקלית מושלמת, תופעת טבע מושלמת או פשוט חיוך מתוק וטהור של תינוק, החיוך הקרוב ביותר לחיוך המקורי.
 • קחו שאיפה עמוקה, באמצעות החיוך והטעינו את הריאות והגוף בחמצן ובצ'י, אנרגיית החיים המחייכת.
 • המשיכו כך מספר נשימות עמוקות, שאיפות ונשיפות, שמרו על החיוך וקחו שאיפה עמוקה ואיטית ונשיפה איטית עוד יותר, והרגישו כיצד התחושה הנעימה של החיוך מתפשטת ברחבי הגוף, מאזור בית החזה ועד לקצוות הגוף, קצות אצבעות הרגליים , קצות אצבעות הידיים, העור, השיער.
 • הישארו עם החיוך  ושלחו חיוך לכל אזור בגוף שמסרב לחייך או לכל מחשבה שאינה מחייכת.
 • החיוך הוא תדר מטהר ומנקה, מאפשר לנקות משקעים מהגוף, שכבות הגוף השונות ומהנפש, לעיתים יצוצו רגשות ומחשבות במהלך מדיטציית החיוך ואנחנו פשוט מתבוננים בהן ללא שיפוט ומתמקדים כאן ועכשיו, בנשימה, בניקוי והזדככות ובחיוך. המחשבות שצצות ועולות הן פשוט חלק מתהליך של ניקוי. כשם שבדרך כלל איננו שומרים הפרשות גוף ונוברים בהן, כך גם עם המחשבות והרגשות שצצים, באמצעות החיוך והנשימה אנחנו מאפשרים להן לצוץ ולחלוף, מבלי להתעסק בהם, מבינים שהכל חולף ומה שחשוב הוא רק כאן ועכשיו בהווה.
 • מנקים, מטהרים ומתחברים לתופעה המופלאה והדינמית הזו שנקראת חיים.


לימודי סו-ג'וק שנה ג' לקבלת התואר SJT 

לימודי שנה ג' בסו-ג'וק מטעם איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי כוללים לימוד שיטות אבחון מתקדמות דוגמת אבחון על פי דופק וגלגל העין. לימוד הריפוי בזמן באמצעות שלושת המקורות, טיפול ב-4 נקודות המוח על פי שלושת המקורות. גישות ומפורטות של שלושת המקורות של מח העצם, שלושת המקורות של מערכת הלב וכלי הדם, שלושת המקורות של מערכת העצבים, תזונה על פי 6 קי, מדיטציית החיוך, One point sam won gong ועוד.
דרישות הלימודים הם סיום שנתיים של לימודי סו-ג'וק מטעם איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי.
קבלת התואר SJT תלויה בהגשת עבודה מסכמת ובפעילות התנדבותית מחקרית מטעם האיגוד במוסד רפואי מוכר.

 

 

חלק א' : נשימה מחייכת ומדיטציית החיוך   מרצה: ד''ר זוהר יגיל

כאשר הכל מושלם והרמוני, החיוך נולד בצורה ספונטנית. ניתן להבין כי במידה מסוימת תמצית הקיום בעולם הזה מתמקדת ביצירת עולם מושלם, הרמוני ומחייך. אך רק בני האדם, כיצורים החיים המפותחים ביותר נושאים את היכולת ליצור חיוך אמיתי, מופלא והרמוני בסביבתם.

המשמעות הפילוסופית של החיוך. החיוך כתדר של שלמות. סוגים שונים של מדיטציית החיוך. הכרת חיוך הגוף (Sam won dong), חיוך הנפש וחיוך הנשמה. תרגול טכניקות שונות של מדיטציית החיוך ככלי טיפולי.

מדיטציית החיוך לטיפול בסוכרת, מדיטציית החיוך כטיפול ליתר ל"ד, מדיטציית החיוך ככלי לטיפול במחלות מעי דלקתיות, מדיטציית חיוך ככלי להשגת הרמוניה של הגוף בדרך הטבעית ביותר עבורו.

חלק ב':שיטות אבחון מתקדמות. מרצה: ד''ר זוהר יגיל

חזרה על אבחונים בסו-ג'וק: אבחון טופוגרפי, השתקפויות, צ'אקרות, אבחון על פי מרידיאן השריר, אבחון אפליקטיבי
אבחון באמצעות גלגל העין: אירידולוגיה לפי 6 הקי
ההיסטוריה של תורת האירידולוגיה, מידע בסיסי על הטופוגרפיה של מיקום איברים פנימיים במפות על האיריס. מגבלות של הגישה הטופוגרפית לאירידיולוגיה
ייחודיות האירידיולוגיה מנקודת המבט של תיאורית 6 הקי. מערכות פילוח ומערכות מעגליות על פני האיריס. סיווג של סימני איריס פי שש הקי. גישות לקביעת הקונסטיטוציה באמצעות ניתוח האיריס.
אירידולוגיה וטיפול במערכות המעגליות של כף היד
אבחון על דפקים על פי 6 הקי:
אבחון דופק "גן עדן, אדם, אדמה". האבחון של אנרגיה דומיננטית בדופק (ע"י השוואת קטרים). אבחון של אנרגיות הענף (הערכה של תדירות, הגדרה של עומק וצפיפות של דופק).
תרגול טכניקות אבחון דופק. טיפול בהתאם לתוצאות אבחון.
הספציפיות של אבחון דופק באמצעות שלושת המקורות.
ריפוי באמצעות הציפורניים
רקע היסטורי לריפוי באמצעות הציפורניים. אנטומיה ופיזיולוגיה של הציפורניים. הציפורניים ככלי אבחון.
מערכות ההשתקפות על פני הציפורניים: קורלציה בין ציפורניים לאיברים פנימיים, קורלציה בין ציפורניים לאיברים אנדוקריניים.
טכניקות לטיפול באמצעות הציפורניים: עיסוי ציפורניים, חימום, שימוש בצבעים ובאור, עבודה עם מגנטים, עבודה באמצעות דיקור ובאמצעות הקזת דם.
דוגמאות טיפוליות.

חלק ג': ריפוי בזמן Chronoacupuncture על פי שלושת המקורות מרצה: ד''ר זוהר יגיל

מודל שלושת המקורות של הפקטורים המשפיעים על חיי האדם. מושג הזמן, טבע ומאפיינים. השפעת הזמן על מצבו הפיזי של האדם. טיפול בזמן (כרונואקופנקטורה) כדרך הטובה ביותר להשגת הרמוניה באמצעות טיפול שלושת המקורות. טיפול בזמן ככלי לשינוי החתמה שהשאירו אירועים טראומתיים מהעבר החל מתקופת ההתפתחות העוברית ועד לחיים הבוגרים. טיפול במחלות וסימפטומים שהחלו בגוף לאחר נקודת זמן מסוימת או לאחר אירוע משמעותי..

שימוש בלוח השנה הגרגוריאני כבסיס לחישובי ריפוי בזמן.

ריפוי בזמן מסוג ניוטו- קבוע – מעבר העונות, חישוב יחידות הזמן הבסיסיות: שנה, חודש\ יום ושעה. מערכת ה"נקודות הפתוחות" בשלושת המקורות. טיפול במחלות אשר מחמירות עם נטיה עונתית.

ריפוי בזמן מסוג- הומו – אובייקטיבי, חישוב יחידות הזמן הבסיסיות, מציאת נקודת הזמן הרלוונטית, התאמה למפרק ודרכי טיפול אפשריות.

ריפוי בזמן מסוג הטרו – סובייקטיבי – חישוב ציר הזמן הסובייקטיבי לכל אדם מרגע לידתו לרגע פטירתו, חישוב נקודות הזמן הבסיסיות, שנה, חודש, יום ודקה.

מציאת המפרק הרלוונטי ודרכי השפעה על נקודת זמן פתוחה.

דיקור בזמן מסוג ניוטרו – הטיפול המשולב.

ריפוי בזמן בשילוב קווי כף היד.

מציאת קונסטיטוציית לידה משמעותה מבחינת מערכות יחסים חברתיות ומשפחתיות, והתאמת שם

 

חלק ד': טיפול ב-4 נקודות המוח על פי שלושת המקורות  מרצה: ד''ר זוהר יגיל

שיטת טיפול מתקדמת המבוססת על שלושת המקורות והשתקפות 4 הכוחות של שלושת המקורות על פני המוח. אבחון על פי מודל שלושת המקורות. טיפול על פי מודל שלושת המקורות. שימוש ב-4 נקודות המוח כמודל שלושת המקורות לאיזון הגוף.

הכרת חלוקות הגוף השונות לפי 4 הנקודות:

אברי חוש, רקמות, אברים מלאים, בלוטות אנדוקריניות, מערכות תפקודיות, מערכת נעצבים, מערכת הנשימה, מערכת ההפרשה, מערכת הרבייה, מערכת העיכול, הלב וכלי הדם, חלוקות מבניות של הגוף ועוד...

טכניקות טיפול באמצעות 4 הנקודות. תרגול טיפול ב-4 נקודות בפתולוגיות נפוצות

 

חלק ה': מערכת יהלום מרצה: ד"ר זוהר יגיל

היכרות עם מערכת היהלום, הפרמידה ומצריים העתיקה. מרידיאני הליבה הפנימיים, צ'אקרות חיצוניות ופנימיות, סוגי זרימה שונים. אפיון סוגי הזרימה השונים וקביעת הכיוון הטיפולי. שימוש במערכת יהלום של השמש ומערכת היהלום של הירח
 

חלק ו': תרפיית הפיתול  מרצה ד"ר זוהר יגיל

תרפיית הפיתול -Twist therapy הינה אחת השיטות היעילות והבטוחות ביותר לטיפול שפיתח פרופ' פארק ג'יי וו, מייסד שיטת הסו-ג'וק.השיטה מבוססת על פתיחת הזרימה הספיראלית בגוף האדם. הזרימה הספיראלית שנמצאת בכל תופעה בטבע החל מרמת החלקיקים התת אטומים (קווארקים, בוזונים, לפטונים וכו') וכלה במבנה הגלקסיות הינה הזרימה העוצמתית ביותר. היא נמצאת גם כמובן בבסיס החיים, ברמת המבנה התאי, ב-DNA ובמערכות גוף האדם.פרופ' פארק מצא דרך ייחודית ופשוטה לפתוח את הזרימה הספיראלית בגוף האדם ולאפשר לה לאזן בין מצבי חולי ובריאות באופן מידי. דגש רב ניתן לאיבחון ומציאת הכיוון המרפא ולטכניקה הטיפולית

חלק ז' : שלושת המקורות –מבנים היסטולוגיים ודרכי טיפול בפתולוגיות נפוצות  מרצה :ד''ר זוהר יגיל

מערכת העור: אפידרמיס, דרמיס, היפודרמיס

Stratum Basale, Stratum granulosum, stratum Spinosum, Stratum Lucidum.

הכרת סוגי התאים באפידרמיס – קרטינוציטים, מלנוציטים, תאי חישה, תאים דנדריטים

טיפול בסרטני עור: מלנומה, באזל סל קרצינומה, Prurigo nodularis, פסוריאזיס, PLP  ועוד.

מערכת העצבים: תאי הנוירוגליה: אוליגודנדרוציטים, תאי שוואן, אסטרוציטים, מיקרוציטים, אפנדימה, תפקידים והגדרות.

טיפול בעודף CSF, מחלות גנטיות סרטנים נפוצים ועוד.

המערכת ההמטופואטית – חלוקה והגדרות:

תאי גזע פלוריפוטנטים, אריטרורציטים, טסיות, מגקריוציטים, לימפוציטים (B, T) ותת משפחות, גרנולוציטים (נויטרופילים, אאוזינופילים, בזופילים), NK, תאי פיתום, מאקרופאגים, מונוציטים.

הכרת המערכת ההמטופואטית לפי שלושת המקורות ו-8 הקי, טיפול באנמיה, מחלות גנטיות, סרטני דם על פי סוגים: ALL, CML, AML  ועוד.

טיפולים משולבים, כניסה לתת מבנים מוגדרים באמצעות שלושת המקורות: טיפול בעצב שנפגע בסוגרים של המעי הגס, טיפול בהפרעות קצב, טיפול בפרקינסון (substantia nigra) ועוד.

לקונסטיטוציות הלידה על פי מנטרת שלושת המקורות

חלק ח': יחסי מטפל-מטופל. 

 • החוזה הטיפולי והסטינג הטיפולי
 • הזדהות והשלכה בטיפול
 • מיומנויות תקשורת אמפטית ושפת גוף
 • תקשורת מקרבת על פי מרשל רוזנברג ועל פי שלושת המקורות - שפה לחיבור חיים
 • שימוש בתקשורת מקרבת על מנת להתחבר למה שחי אצל המטופל ובאמצעות זאת לפתוח את החיבור ואת זרימת אנרגיית החיים
 • אתיקה טיפולית


דרישות הקורס:


•          נוכחות ב  90%  מהשיעורים.  30 מפגשים של 4 שעות סה"כ 120 שעות לימוד שחלקם יועברו בצורה של התנסות קלינית ומחקר עם מוסד רפואי או אקדמי

•          סיום שנה ג'  וקבלת תעודת מטפל סו-ג'וק Sujok Therapist (SJT)  מטעם איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי מותנה  במעבר מבחן עיוני ומעשי.

•          זוהי תוכנית הלימודים החדשה והמעודכנת!

תלמידים וותיקים שמעוניינים לחזק את הידע שלהם יכולים להצטרף לנושא מסוים.מחיר הקורס: 7750 ש"ח כולל חברות באיגוד הסו-ג'וק הבינלאומי או חידוש חברות לחברי האיגוד משנת לימודים קודמת