מצטערים, ההרשמה הסתיימה.

שיטת הסו-ג'וק מאפשרת טיפול עומק משמעותי ועוצמתי בגוף ובנפש. אולם הרבדים העוצמתיים ביותר שנחשפים באמצעות השיטה הם שינויים תודעתיים ברמת הנשמה וברמת החיים. העולם משתנה, הרפואה המכניסטית תלויית החומר מפנה את מקומה לרפואה חלקיקית, עוצמתית יותר, קוונטית אשר לעיתים מניחה בצד את המנגנונים הפיזיולוגים המוכרים ומנופפת להם לשלום. בכל תהליך טיפולי, מתבצעת פתיחה של חסימה והגוף מתחיל בתהליך של החלמה ספונטנית ומואצת. אבל מה אם נאמר לכם שאותן חסימות שאנחנו (המטפלים) פותחים באמצעות, עיסוי, זרעים, מגנטים, צבעים או מחטים, נחסמות כל פעם מחדש כשאתם מגיבים בצורה מסויימת לסיטואציות מסויימות בחייכם? האמת הינה מאוד פשוטה, הגוף שלנו מורכב ממערכות פיזיולוגיות ומערכות אנרגטיות, כמו בעולמנו, המטהפיזי קודם לפיזי. והאנרגיה שלנו קודמת לחומר. המשתית האנרגטית היא הבסיס להתרקמות החומר ולחידוש הרקמה. רגש הינו צורת ביטוי של אנרגיה ואנרגיה יכולה לבוא לידי ביטוי בצורת רגש. המרכזים האנרגטיים בגופנו מגיבים לסביבה החיצונית והפנימית (מחשבות ורגשות) בפתיחה או סגירה. למעשה, התגובה שלנו לסביבה ולא הסביבה עצמה היא זו שמביאה לחלק גדול מהחסימות האנרגטיות בגופנו. סיטואציות שמכניסות אותנו למצבים הישרדותיים, במרוץ הזה שנקרא "חיים", מכווצות את זרימת אנרגיית החיים באותם מרכזים אנרגטיים ובהתאמה אנחנו מגיבים לסביבה בצורה שגורמת בסופו של יום לאותה מציאות לחזור על עצמה פעם אחר פעם אחר פעם. על פי פילוסופיית שלושת המקורות רכיבי הגוף והנפש הינם רכיבים זמניים אשר נבחרו על ידי הנשמה כדי לאפשר לה תיקון והגשמה בחיים הנוכחיים. בעודנו חיים חיים המבוססים על תפיסת חמשת החושים, אנחנו מתעלמים מרוב הקיים ומצמצמים את המציאות, נוצר מצב שהאישיות שולטת בקבלת ההחלטות על פי שיקולי הגיון ושיקולי הישרדות של הרכיבים הזמניים בקיומנו, הגוף והנפש. תהליך מדיטציית החיוך מאפשר חיבור לניוטרו המפעיל בתוכנו ומסביבנו. על ידי הקשבה ולימוד של מה שמתחולל בגופנו, אנחנו לומדים להכיר את עצמנו טוב יותר וכך בתהליך הדרגתי רותמים את רכיבי, הגוף, הנפש והחיים לאורה של הנשמה. איך מתרחש התהליך הזה? בגופנו מצויים מרכזים אנרגטיים שונים. גלגלי האנרגיה הנקראים צ'אקרות, ממוקמים בחלקו המרכזי של הגוף ופעילותם משפיעה על תפקודים פיזיולוגיים, הורמונליים, רגשיים ומנטליים. הכל מתחיל בצורה של אנרגיה. במהלך סדנה חוויתית זו נפגוש את החיוך, נבין ונחווה את החיוך כתדר פותח ומרחיב זרימה של אנרגיית חיים ונתחיל לעבור בין הצ'אקרות השונות ולהרחיב את התדר שלהן באמצעות החיוך. נחווה רגשות, מחשבות ותחושות ונמשיך הלאה. בכל מרכז אנרגטי נעצור, נזהה, נחווה, נפתח ונמשיך הלאה. המטרה, לייצר מודעות למרכזים האנרגטיים בגופנו ולאתר מעגלי רפלקס בין מחשבות- תחושות גוף ותגובות. נתבונן כיצד מחשבות שלנו משפיעות על הזרימה האנרגטית במרכזים האלה ונלמד לפתוח אותם באמצעות הנשימה והחיוך.הסדנה היא סדנת עומק בת 4 מפגשים המאפשרת שינוי תפיסה, חיבור מחדש לעצמי ומכאן שינוי המציאות הנחווית בה אנו חיים.


  • תאריך: 11/10/2023 18:30 - 11/10/2023 20:30
  • מיקום רחוב ויסוצקי 4, Tel Aviv-Yafo, Israel (מפה)
  • מידע נוסף: מרכז חיבורים

מחיר: 1200

תיאור

מטרות הסדנה:

  • היכרות עם מרכזי אנרגיה בגופנו.
  • זיהוי כיווצים של מרכזים אנרגטיים כתוצאה ממחשבה או רגש.
  • זיהוי כאבים רגשיים מודחקים.
  • זיהוי אסטרטגיות שכליות של הימנעות מכאב (שיפוטיות, רציונליזציה, הדחקה, חיפוש אשמים וכו')
  • פתיחת תדר של מרכזים אנרגטיים מכווצים.
  • הזרמה מחודשת וטבעית של אנרגיית החיים.
  • שינוי תפיסת מציאות שמביא לשינוי מציאות.

בסו-ג'וק אנחנו עובדים על המערכות האנרגיות של גוף האדם ובאמצעות שחרור חסימות הגוף מתחיל בתהליך מרפא ועצמאי.

רגש ומחשבה הן צורות ביטוי של אנרגיה.

הגוף שלנו מורכב מחלק פיזי ברור ומורגש ומחלק מטהפיזי המורכב מגופי אנרגיה שונים, חלק מגופי האנרגיה הללו אופיינו בתרבויות עתיקות ומוכרים יותר בשמות מרידיאנים וצ'אקרות וזרימה ספיראלית.

בסדנה זו נלמד להכיר למשתתפים את המערכות האנרגטיות בגוף האדם ולזהות אותן על פי תחושה.

הסדנה מבוססת על יצירת מודעות למרכזים אנרגטיים, תחושות גוף, רגשות ובאמצעותן אפשור תהליכי עומק פנימיים.

פעמים רבות אנחנו מגיבים מתוך רפלקס לכל רגש או מחשבה מכאיבה, בצורה לא מודעת.

התגובה האינסטינקטיבית לכאב היא הימנעות או כיווץ. כשם שאנחנו מכווצים לנוכח כאב פיזי או רגשי, אנחנו גם מכווצים מרכזים אנרגטיים בצורה הגנתית. לרוב גם אחרי "חלוף הסערה" מרכזים אלו נשארים מכווצים ומשפיעים על אברים ומערכות סמוכות.

סדנה זו מתמקדת בלימוד על עצמי ועל ניהול משק האנרגיה בגופי.

כיווץ המרכזים האנרגטיים מביא לחסימות שעשויות להשפיע על תפקוד פיזי ונפשי, האזורים הנחסמים הם לרוב נקודות התורפה שלי שדורשות ריפוי.

נקודות אלה הן הראשונות שיחסמו כתוצאה ממחשבה או תחושה לא נעימה.

הרגשות הם מתנות עבורנו, הרגשות מראים לנו את הנקודות הרגישות בשדה האנרגטי שלנו שדורשות התייחסות.

מאחורי כל כאב, יש ריפוי.

לעיתים התגובה האינסטנקטיבית היא לשפוט את הסיטואציה או להאשים אחרים או את עצמי.

על פי פילוסופיית החיוך, הרגשות הן בסך הכל ביטוי לאנרגיה לא מאוזנת שנפלטת ממרכזים אנרגטים בגופי.

בחשיבה רוחנית יותר, הרגשות הם שיעורים מהנשמה. הנשמה בחרה את רכיבי האישיות הדורשים תיקון. חיכוך עם המציאות והתנגדות למציאות הנחווית תביא לרוב לפליטת אנרגיה מהמרכזים האנרגטיים שלנו שדורשים ריפוי.

על פי ה"דרמה האוניברסלית" רגשות כגון כעס, פחד, קנאה, טינה וחוסר סבלנות הינם שיעורים, במקום לשפוט או להאשים אחרים או את עצמי בסיטואציה, נחייך אליה וננסה ללמוד על המרכזים האנרגטיים שלנו וכיצד פליטת האנרגיה מהם משפיעה על דרכי החשיבה והפעולה שלנו.

זיהוי התגובה, הכיווץ במרכז האנרגטי והצמדתו לאינטראקציה, לרגש ולתהליך, מאפשר שינוי דפוסים אותם אנחנו רוצים לשנות.


שלב א': מודעות רגשית – רגש

מודעות רגשית גוף ומרכזים אנרגטיים

 מיקוד ברגשות שלי על ידי הרגשת התחושות הפיזיות במרכזי האנרגיה שלי (לימוד מיקום הצ'אקרות, תפקידן וכיצד הן משפיעות כאשר הן פולטות אנרגיה בתדר פתוח ותדר סגור).

דורש מודעות רגשית והכרה בכל הרגשות שלי כלגיטימיים וכחלק ממי שאני. רגשות הן צורת ביטוי של אנרגיה.

שלב ב': זיהוי ומודעות למחשבות 

מודעות למחשבות שלי (כגון שיפוטיות, ניתוח, השוואה, חלימה בהקיץ או בריחה במחשבות, תכנון תשובה שצריכה להאמר וכו', או מחשבות של קבלה, הכרת תודה, הערכה, שביעות רצון, פתיחות לחיים וכו').

מחשבות הן גם צורת ביטוי של אנרגיה.

מודעות למחשבות מאפשרת לזהות את הקשר בין תחושות גוף למחשבה.

שלב ג': אופן ביטוי מחשבה - פעולה

מודעות לאסטרטגיה שלי כאשר אני מתמודד עם רגשות או מחשבות מכאיבות ומשם מודעות לכוונה (כגון חיפוש אשמים, שיפוטיות, צורך להיות צודק, חיפוש סמכות, בריחה למחשבות (רציונליזציה), ניסיון לשכנע וכו', או שיתוף פעולה, שיתוף כנה, יצירת הרמוניה ומציאת חיבור לחיים).

רקע

אור הוא צורת ביטוי של אנרגיה ואנרגיה הינה צורת ביטוי של אור.

כל דבר המתקיים בעולמנו הינו צורת ביטוי של אנרגיה ומכאן צורת ביטוי של אור.

הקיום הפיזי שלנו מלווה בקיום מטהפיזי המכיל רבבות מערכות זרימה אנרגטיות.

מערכות זרימת אור.

אנרגיית החיים נכנסת דרך הצ'אקרות החיצוניות של מערכת משתית אנרגטית שנקראת מערכת יהלום ומתחברת לליבה הפנימית, זורמת בין הצ'אקרות הפנימיות והחיצוניות ובמקביל נעה על גבי מרידיאנים. הזרימות האורכיות והרוחביות בגופנו יוצרות גם ערוצי זרימה ספיראלים שבסו-ג'וק נקראים ערוצי סו-ג'וק קי.

וזהו רק חלק מהמכלול המורכב והמופלא שנקרא אנרגיית חיים.

אנרגיית החיים הינה צורת ביטוי של אור. אור אינסופי שעבר צימצום.

מחשבה היא צורת ביטוי של אנרגיה, או אור, שעוצבה על ידי התודעה.

תוֹדָעָה היא למעשה יצירה.

באמצעות כל מחשבה וכל כוונה אנחנו משפיעים על האנרגיה הזו שזורמת דרכינו.

האור של העולם הזה בא לידי ביטוי באנרגיית החיים, אנרגיה אוניברסלית המשותפת לכל הברואים.

בסו-ג'וק נקרא לה הניוטרו המפעיל.

את האור הזה אנחנו מטעינים באמצעות מה שאנחנו חושבים, מרגישים ואיך שאנחנו פועלים.

מערכת הערכים שלנו ואיך שנבחר לחיות את חיינו זוהי הדרך שבה אנחנו מעצבים את האור הזורם דרכינו.

כלומר האישיות והווית המרחב זמן שלנו היא זו שמשפיעה על האור הזורם דרכינו.

התפיסה שלנו משפיעה על האור הזורם דרכינו.

העבודה המודעת יוצרת צורות שונות של מחשבה, תחושה ובחירת פעולה שבסופו של יום מביאות לשינוי בחוויה הפנימית שלנו.

אנחנו יכולים לשנות את האור הזורם דרכינו באמצעות בחירה מודעת כאשר אנחנו בוחרים למשל לשנות דפוס תגובה אותו אנחנו מזהים כמכווץ ככעס למשל ובוחרים במודע להתמיר אותו לויברציה פתוחה יותר דוגמת חמלה (רגש 8). דוגמה נוספת היא לזהות חוסר סבלנות שלנו ולהתמיר אותו בהבנה והערכה (9 ברצף הרגשות) של הצרכים של אחרים.

כאן, יש מקום לציין כי לכל הרגשות גם מקום כלפי פנים, כלומר עד שלא תהיה מספיק חמלה עצמית, לא ניתן לצפות למתן חמלה חיצונית במצבים של רגשות קשים...

על כן, חלק משמעותי מהעשייה כוללת היכרות עם רכיבי העצמי, היכרות עם מנעד הרגשות והצדדים השונים באישיות שלנו, אותם צדדים איתם אנחנו מגיבים לחוויות מציאות שונות, לרוב בצורה אינסטנקטיבית ולא מתוך בחירה.

העבודה המודעת יוצרת צורות שונות של מחשבה, תחושה ומעשה שבסופו של יום מביאות לשינוי בחוויה הפנימית שלנו.

נתייחס למשמעות המושג כוונה.

הכוונה היא לא רק רצון. הכוונה היא השימוש ברצון בצורה תכליתית.

הכוונה מאפשרת לנו פתיחה של חווית המציאות בדרך שמאפשרת יצירה והרמוניה,  פתיחת התדר מאפשרת לקבל אפשרויות פעולה נוספת הקשורות לניוטרו המפעיל ורוח הבריאה.

כוונה יוצרת דינמיקה אנרגטית שבתורה מתחילה לשנות את המציאות. לא רק המציאות הנחווית אלא גם המציאות הקוסמית. אנרגיית החיים העוברת דרכינו משפיעה על הסביבה ומביאה לשינויה.

אם מתקיימות שתי כוונות סותרות, כל אחת מהן תמשוך לכיוון שונה ותביא לקרע, חוסר התקדמות, תחושה של תקיעות ולסבל רב. אם איננו מודעים לכוונות שלנו, הכוונה החזקה יותר תנצח.

דינמיקה של כוונות מנוגדות מייצרת מצב של אישיות 'מפוצלת אנרגטית', ומכאן הרבה בלבול וייסורים. מתקיים כל הזמן מאבק פנימי בין ערכים, תפיסות והתנהגויות.

בשל חוסר מודעות או קבלה של חלקי האישיות השונים, הפחד משתלט והפעולות לרוב הינן הישרדותיות.

בכל פעם שהפחד משתלט, מרכזי האנרגיה העליונים שקשורים לחיבור ואחדות עם הקיום נסגרים והתחתונים פועלים בתדר הישרדותי, רק אני קיים בעולם.

אם נרחיב תפיסתנו למבט נשמתי, עליון יותר, כללי יותר, פחות שיפוטי ויותר נצחי...

למעשה כל חלקי האישיות הינם חלקים שלנו, חלקים מאיתנו שלמעשה נבחרו על ידי הנשמה כדי לייצר חיכוך עם חווית הקיום. החיכוך מביא למודעות ומודעות מאפשרת בחירה, בחירה בשינוי תדר. שינוי התדר מאפשר, הורדת חיכוך ומכאן, ריפוי של חלקי הנשמה הפגועים. ריפוי באמצעות אהבה. האהבה מגיעה מבפנים. אהבה ללא תנאי.

קל להגיד, קשה לבצע, כיוון שאנחנו מכילים חלקי אישיות מבוססי אהבה ואמון וחלקי אישיות מבוססי הישרדות ופחד, פעמים רבות אנחנו חושבים שהחלקים המפוחדים פחות טובים, או שליליים. האמת שהם פשוט שם, ויש מצבים בחיים שיהיה יעיל ושימושי להגיב באמצעותם ויש מצבים שלא.

הרעיון העיקרי הוא להיות מודע ולקבל את כל חלקי העצמי, ללמוד להבין מתי חלקים שונים מגיבים עם המציאות ומתוך תהליך של מודעות, לזהות מתי מתרחש כיווץ בגוף ומתי הכיווץ הזה כבר לא תואם את המציאות. לא תמיד נרצה להגיב לסיטואציות מתוך המקום ההישרדותי המכווץ ויכולת הבחירה היא תמיד שלנו. כיוון שקשה כל הזמן להיות במודעות, אנחנו פועלים על בסיס אוטומציות.

אוטומציות המבוססות על אירועי עבר, דפוסי חשיבה שלנו ודפוסי חשיבה של אחרים ואכן שירתו אותנו בתקופות מסויימות בחיינו.

כאשר אנחנו פועלים על בסיס אותן אוטומציות בהווה, אנחנו מונעים למעשה את שינוי מצב המציאות ולמעשה מקבעים מצב מציאות. זהו עיקרון מהפיזיקה הקוונטית על פיו תוצאת הניסוי נקבעת על פי הצופה, ברגע שנחשף לאפשרות אחת, היא חוזרת על עצמה. אם נדייק, התוצאה נקבעת על פי כוונת הצופה...

התאמת עצמנו למציאות הנחווית, להווה, היא אחת ממשמעויות החיוך, ולכן, דיוק והתאמה בתחושות האנרגטיות והפיזיות למציאות הנחווית מתוך בחירה הינו תהליך מודעות הכרחי ליצירת חיים מחייכים.

אם נתייחס לקיום שלנו מבחינה חלקיקית, אנחנו מנעד חלקיקים שפועל בתדרים שונים וכך גם המרכזים האנרגטיים שלנו. גם רגשות נושאים עימם תדר.

תדר האהבה הוא תדר מרפא וזהו תדר החיוך והשלמות.

קצת מתקשים עם המילה הזו חיוך?

על פי רצף היצירה של הרגשות בשלושת המקורות, החיוך מכיל בתוכו את הניוטו שלו (פליאה) ואת ההטרו וההומו שלו (חמלה וכבוד) הוא מכיל בתוכו את כל דרגות הניוטרו של רגשות הניוטרו : אהבה, נדיבות (סליחה), הכרת תודה וחגיגה. וכולם מהדהדים בתדר של שלמות עם הבריאה.

ברגע שיש 2 כוונות, דומה הדבר לשני כיווני זרימה ונוצרת מערבולת אנרגטית. המערבולת הזו יכולה להביא להפרעה בזרימה של אנרגיית החיים.

תהליך מודע לפעילות המרכזים האנרגטיים שלנו עוזר לנו לחשוף את מנעד הרגשות שלנו ועל ידי קבלה של הימצאות הרגש אנחנו לומדים להכיר את עצמנו.

אישיות מפוצלת אנרגטית מתנהלת מבחינה תדרית כתחת איום הישרדותי מתמיד כיוון שאינה מודעת ואינה מקבלת את החלקים השונים של עצמה.

למעשה אותה אישיות, מפוחדת מההיבטים של עצמה שמאיימים על מה שהיא מחפשת ומה  רוצה להשיג...

כן, תמיד ההגעה אל השלמות היא פנימית ושום גורם חיצוני לא יכול לעשות את זה עבורנו.

הנסיון לשכפל תהליך חיצוני או מסע שעבר מישהו אחר לרוב מאפשר לנו להסיח את דעתנו מהמציאות הנחווית ולהישאר בעולם התאוריה.

אם נעשה אנלוגיה לפעולת הנהיגה, גם אם נלמד תאוריה כל החיים, נכיר את כל התמרורים ואת חוקי התנועה על בורים ואפילו נלמד מכונאות רכב לעומק, עדיין זה לא אומר שאנחנו יודעים לנהוג.

אז איך עושים את זה? איך מדייקים את הכוונות שלנו בצורה תכליתית?

קבלה, היכרות ומתן לגיטימציה לרבדים השונים שבנו, מאפשרת לנו פתיחות לחוויות, שכן לא משנה עם איזה חלק של האישיות אנחנו מגיבים לסיטואציה, זהו המצב הנוכחי שלנו. חוסר יכולת לקבל מציאות מסויימת, התנגדות למה שמתקיים כרגע, לרוב מלווה בכיווץ שבתורו מביא לחסימה אנרגטית.

הקבלה הזו של חלקי האישיות השונים שלנו, מאפשרת לנו להבחין בכוונות שלנו ולבחור בצורה מודעת בכוונה שנכונה עבורנו מתוך ראיה של התמונה הגדולה ושכלול כל רכיבי האישיות שלנו אלו שפועלים ממקומות אוהבים ואלו שפועלים ממקומות מפוחדים.

כולם חלקים מאיתנו.

מודעות זו לכוונה, באמצעות חשיפה של רגשות ותחושות מאפשרת פתיחה של הזרימה במרכזים האנרגטיים בגופנו ומאפשרת בסופו של יום לרתום את האישיות שלנו לאורה של הנשמה, בחיוך.

כאשר איננו מודעים לקונפליקט האנרגטי של 2 כוונות, לרוב נחווה את הנסיבות בחיים יותר חזקות מעצמנו ונספר שהיו לנו תוכניות אבל החיים לקחו אותנו למקום אחר...

כאשר יש כמה כוונות, לא מודעות, נוצרות מערבולות בזרימת האור דרך האדם.

אם הכוונות הסותרות מאוזנות ואותו אדם, עם רכיבי האישיות שלו לא רוצה או מסוגל להכיר בזה שהיבטים של העצמי שלו עומדים בניגוד לכוונה המודעת שלו, הלחץ החמור והכאב הרגשי מביא לחסימות אנרגטיות שבסופו של דבר עשויות להביא למחלות גופניות או נפשיות.

אישיות מפוצלת אנרגטית היא אישיות הזקוקה לריפוי.

ברגע שהאדם הופך מודע לרגשות ולכוונות שלו ומתחיל לבחור בדרך התגובה שלו, הוא מתחיל לרפא את עצמו. אותם חלקי נשמה שהגיעו לחיכוך באמצעות האישיות מקבלים ריפוי עמוק.

האור הזורם בצורה מאוחדת דרך אישיות שלמה ומודעת הינו מדויק. הכוונות הופכות להיות חזקות ויעילות.

אינדיבידואל שלם הוא אדם המכיר בטבע שלו כיצור של אור ומעצב את האור שלו בצורה מודעת, חכמה יחד עם חמלה לבריאה.

בשל רכיב האינסוף הפנימי, כוונות פנימיות משפיעות יותר ממערכות יחסים חיצוניות. כוונות מניעות תהליכים שעשויים להשפיע על כל היבט בחיינו.

ביחד עם כוונה מתחילות להגיע הזדמנויות מהניוטרו המפעיל.

בכל רגע נתון אנחנו מקבלים החלטות מבוססות כוונה והחוויות שלנו נוצרות בכל רגע באמצעות אותן החלטות.

כוונה לבחון למשל את תגובת הכעס שלנו ולהחליף אותה בהבנה, לא מביאה מיד לשינוי הגישה שלנו, אבל באמצעות מודעות לרגשות, מביאה אותנו להכרה וזיהוי התגובה שלנו לסיטואציה. המהלך הקוסמי של שינוי התגובה כבר החל. מפגש אחר מפגש עם חוויות המציאות התגובה האוטומטית תתערער ותיסדק עד לאפשרות בחירה מודעת בדרך התגובה המועדפת עלינו.

אנחנו בסופו של יום נוכל לנהל את חלקי האישיות שלנו ולבחור כיצד להגיב לאורה של הנשמה.

הכוונות שלנו מעצבות את האור הזורם דרכינו.

כוונות מעצבות את האור ומניעות אותו לפעולה. כל כוונה מבוססת-פחד, כעס, חמדנות, קנאה, חמלה, הבנה-מניעה אנרגיה מסויימת וקובעת דפוסי התנהלות של אור.

העולם הפיזי הוא רמת האור הצפופה ביותר, או הכבדה ביותר.

אבל המציאות הפיזית אינה שדה ריק ומת שעליו מתפתחים החיים. כל פיזי המתקיים וכל מטהפיזי המתקיים הוא אור שעוצב באמצעות התוֹדָעָה.

אנחנו חיים במציאות דינמית ומשתנה ללא הרף.

המציאות היא יצירה רב-שכבתית. אין שני אנשים בעלי אותה מציאות.

ברובד המציאות האישית שלנו, שינוי התודעה משנה ישירות את התדר וכך משתנה חווית המציאות האישית שלנו. ההחלטה שלנו מעצבת ישירות את האור הזורם דרכינו ויוצרת את המציאות בתוכנו.

המציאות הזו גולשת אל המציאות של הסובבים אותנו.

גם אנחנו מושפעים מהמציאות של הסובבים אותנו ברמות שונות של השפעה המבוססת על רמות הקרבה והשיתוף.

ההשפעה הגדולה ביותר היא בבחירות שלנו על עיצוב האור הזורם דרכינו.